הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

מהגן המיסיונרי להכנסה בבריתו של אברהם אבינו
הילדים צופים מדי יום בסרטים על אותו האיש ושומעים הקראות על דמותו * פעילי 'יד לאחים' קיימו ביקורי בית בבתי הורי הילדים * בין אלו שהוציאו את ילדיהם משורות הגן: הורים שהחליטו למול את בנם כשהם מכבדים את מנהל האגף למאבק במיסיון של 'יד לאחים' בסנדקאות * יו"ר 'יד לאחים': "שוב הוכח שהמיסיונרים לא בוחלים בשום אמצעי" * המכבים והמתייוונים – תשס"ה
מנהל המחלקה למאבק במיסיון, הרב אלכס ארטובסקי עם הנ


פעילי 'יד לאחים' עלו על קיומו של גן ילדים לדוברי השפה הרוסית המנוהל בידי מיסיונרית מובהקת ששמה מוכר לארגון הפעילים. הגן הפעיל בעיר חולון מעניק שירות יוצא דופן בהיותו פועל במתכונת מעון-יום הפעיל מדי יום מהשעה שבע בבוקר עד השעה שש בערב, לרווחת ההורים העובדים.

אנשי האגף למאבק במיסיון ב'יד לאחים' שהמידע על גן הילדים הגיע לידיהם גילו כי הילדים בגן צופים בסרטים על אותו האיש המוצגים בפניהם בגירסה מיוחדת לילדים , וכן חווים מדי יום ביומו הקראה בספרי ילדים המאדירים את דמותו של אותו האיש ומספרים את קורותיו. פעילי 'יד לאחים' פתחו בפעילות הסברה רחבת היקף שנועדה להאיר את עיני ההורים השולחים את ילדיהם אל הגן בדבר הסכנה הכרוכה בעצם שהותם של הילדים בחזקתם של מיסיונרים ששמו להם למטרה להעביר את העם היהודי, באשר הוא, על דתו.

פעילות ההסברה רוכזה בידי צוותות משולבים של פעילי האגף למאבק במיסיון שאליהם חברו פעילי האגף לקליטת עולי חבר העמים. במלאכת מודיעין מאומצת הגיעו הפעילים לבתי הורי הילדים וקיימו בהם ביקורי בית ממושכים. בביקורים הללו, גילו הפעילים להורים את האמת המסתתרת מאחורי השעות הרבות שמקציב הגן לטובת הילדים הגדלים ומתחנכים בו. בד בבד, נוצלו השיחות להיכרות עם אור התורה והמצוות.

תוצאת הביקורים הללו נתנה את אותותיה והורים החלו להוציא את ילדיהם מהגן. ביום חמישי, ב' דחנוכה תשס"ה (7.12.04), נערך בחולון מעמד מרגש ויוצא דופן. הורים לאחד הילדים שהוציאו את ילדם מהגן המיסיונרי, החליטו לא רק להסתפק ב"סור מרע" אלא לנקוט צעד ראשון בדרך ל"עשה טוב". לפעילי 'יד לאחים' שביקרו בביתם, הם גילו כי עד כה טרם מלו את בנם הגדול. ברית המילה התקיימה ברוב פאר והדר, בני המשפחהשנכחו בברית כמו האורחים הרבים שמעו לראשונה את סיפורי חג החנוכה ומושגיו, שבמרכזם סיפור היוונים, המתיוונים והמכבים שהכריעום – אשר עתה קיבלו משמעות מוחשית מיוחדת, "בימים ההם בזמן הזה".

ההורים מיוזמתם כיבדו בסנדקאות את מנהל האגף למאבק במיסיון בארגון 'יד לאחים', הרב אלכס ארטובסקי, באומרם: "אתה הבאת לנו את האור, אתה הצלת את בננו". הילד עבר השבוע מהגן המיסיונרי ללימודים בגן דתי בחולון.

יו"ר 'יד לאחים', הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר השבוע בהתייחסו לעצם קיומו של גן הילדים המיסיונרי: "עינינו הרואות שהמיסיונרים אינם מסתפקים במתכונת הפעילות המפוקפקת הקבועה שלהם, ואינם בוחלים בשום אמצעי אלא פורצים עוד גדר באמצעות פתיחתו של גן ילדים על כל החומרה הכרוכה בכך". יו"ר יד לאחים הביע תקווה כי פעילות ההסברה והמחאה תביא לסגירתו המלאה של הגן.

הדפסשלח לחבר

עוד סיפורי הצלה ממיסיון

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100