הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

היועצים הרוחניים במקלטים בטבריה: סיינטולוגים
חברי הכת העבירו פעולות וחילקו חוברות לשוהים במקלטים בצפון הארץ, ביניהם ילדים. "עזרנו לאנשים להתאושש", סיפרה מנהלת בארגון

3/08/2006


חברי כת הסיינטולוגיה , שהתנדבו לעזור לתושבי הצפון ששוהים במקלטים, גם הפיצו שם את תורתם. מתברר שבשבועות האחרונים חולקו לילדים במקלטי הצפון מאות חוברות של הספר "הדרך אל האושר", שכתב מייסד הכת, רון האברד, ועשרות חוברות הדרכה רוחנית. בנוסף, לפחות שבעה נפגעי חרדה טופלו אישית על ידי מדריכים רוחניים סיינטולוגים, וחברים בכת העבירו פעולות למאות ילדים במקלטים.

חברי הכת הגיעו ביום שישי שעבר למתנ"ס בטבריה, שם הציגו את עצמם כ"יועצים רוחניים מתנדבים" וסיפרו שהם באו לעזור עקב מצב החירום בצפון. במכתב המיועד לחברי הכת שהגיע לידי ynet כתבה מריה בירנבויים, מנהלת בארגון: "בימים האחרונים אנחנו כסיינטולוגים נדרשים לעשות מעל ומעבר כדי לעצור את המלחמה בצפון".

היא סיפרה על קבלת הפנים לה זכו מהתושבים במקלטים. "הם ממש התפעלו שמישהו בא מתל אביב כדי לעזור ומיד שמו אותנו על הטלפונים לענות לציבור בכל מיני בקשות לעזרה. חלקם רצו הפעלת לילדים במקלטים, עזרה ביציאה מטבריה, הסעות ילדים לטיולים לדרום ועוד".

בירנבויים הוסיפה שבסוף כל פעילות חולקו לילדים ולהורים חוברות של הספר הבארד, וגם חוברות VM(יועץ רוחני מתנדב - מ.ז). במכתב התבקשו פעילי כת נוספים להצטרף לפעילות בצפון.

את המכתב ניסחה בירנבויים, מנהלת בארגון המציגה עצמה כ"סגנית קצין הבנקאות של פלאג" הנמצא בפלורידה. "עבדנו שם מספר שעות וממש השתלטנו שם על העניינים. לאחר מכן לקחנו כתובות של מקלטים, הצטיידנו בצעצועים ויצאנו לדרך. ביקרנו במספר מקלטים, הפעלנו את הילדים, נתנו סיועים להורים, בסוף כל פעילות חילקנו את החוברות "הדרך אל האושר" ו- VM", היא סיפרה.

לדבריה "עצם זה שהיינו שם לקלוט את בקשות העזרה איפשר לרבים להתאושש ומנע בביטחון טיפול תרופתי מיותר ומזיק שאנשים היו עשויים להיקלע אליו".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100