הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

משרד החינוך מונע כניסת כת הסיינטולוגיה לבתי הספר
27/08/2006
אין כת בכיתה (sxc)


 מנהלי בתי ספר ברחבי הארץ קיבלו בשבועות האחרונים מכתבים המציעים להם לקיים "סדנאות לצמצום האלימות ולהקניית ערכים לתלמידים" מטעם כת הסיינטולוגיה, בניגוד להנחיות משרד החינוך. במכתבים הוצע למנהלים להזמין לימי ההיערכות, שמתקיימים בבתי הספר לקראת פתיחת השנה, צוותים של "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון", המזוהה עם הסיינטולוגיה, שיתדרכו את המורים.

התדרוך, נכתב במכתבים, מבוסס על החוברת "הדרך אל האושר", המכילה "21 כללי מוסר המבוססים על השכל הישר". החוברת נכתבה על ידי רון האבארד, מייסד הכת, והיא כוללת אמירות בדבר הצורך לקיים "חיים אתיים ומוסריים", כדוגמת "שמש דוגמה טובה", "שאף לחיות עם האמת" ו"היה ראוי לאמון".

במשרד החינוך מוגדרת הסיינטולוגיה ככת. לפני כשנה הקימה מנכ"לית המשרד הקודמת, רונית תירוש, ועדה מקצועית לקביעת מדיניות לגבי דרכי המאבק בכניסת הכתות לבתי הספר. הוועדה הורתה לאסור הכנסת חומרים כאלה לבתי הספר, ובפרט חומרים של כת הסיינטולוגיה. לדברי לאה רוזנברג, מנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך, "חל איסור מוחלט על הכנסת תוכניות חינוכיות לא מאושרות לבתי הספר", ומנהלים שיכניסו חומרים מסוג זה לבתי הספר יוזמנו לבירור מיידי.

הידיעה התפרסמה באתר "עדכן-תקשורת ראשונית"

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100