הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

רב הקהילה האתיופית ברחובות: צעירים מתכוונים לפוצץ מבנה מיסיון בעיר
הרב יצחק זגאי פנה לראש העיר ולחברי הנהלת העירייה בבקשה לסגור מיידית את מבנה המיסיון, שאנשיו מנסים לפתות את תושבי השכונה להתנצר - דבר המעורר זעם בקהילה האתיופית.
18/10/2006
עבור בצע כסף...


צעירים ממוצא אתיופי בשכונת קרית משה ברחובות מתכוונים לפוצץ מבנה המשמש מרכז לפעילות מיסיונרית על היושבים בו, כך ציין רבה של הקהילה האתיופית ברחובות, יצחק זגאי, במכתב ששלח לראש העיר, שוקי פורר, וחברי הנהלת העירייה.

שכונת קרית משה הפכה למוקד מרכזי של פעילות המיסיון בקרב העולים מאתיופיה, המהווים כ-80% מתושביה. זגאי טוען כי אם זו לא תופסק מיידית, הדבר עלול לגרום אסון. לטענתו, אנשי המיסיון מנסים לפתות את תושבי השכונה להתנצר, וזאת באמצעות כסף ו"הבטחות על נסים ונפלאות".

זגאי טען עוד כי צעירים מסוימים מתכוונים לפוצץ את המבנה עם בלוני גז בזמן שמתקיימת בו פעילות. "בחירת המקום (ע"י המיסיונרים) באזור קרית משה אינה מקרית, ומגמתם היא לנצל את התושבים לפעילות מיסיונרית", כתב זגאי לפורר, "המקום הזה לא יכול להמשיך ולפעול בניגוד להשקפת עולמם ולאמונתם הדתית של התושבים. מתוקף תפקידי כאיש ציבור וכאזרח, אני חייב להתריע ולהזהיר על שעלול לקרות במקום, במידה שהמבנה ימשיך לשמש כמקום תפילה של אותה כת".

בשיחה ל"הארץ" התייחס זגאי למיסיונרים ואמר, כי "אלה אנשים שבוגדים בעצמם וילדיהם וההיסטוריה שלהם. הם מחפשים מים בבארות אחרים, שיש בהם רק עכברים ונחשים. אנו נחושים לעקור את פעילות המיסיון מהשכונה כי זה פוגע ברוח החיים של תושבי השכונה, שדת המיסיון זרה ומנוגדת להשקפת עולמם".

גם רב העיר רחובות, שמחה כהן קוק, ניסה לסייע למוחים נגד המיסיון והשתתף בשתי אסיפות גדולות שנערכו בנושא במתנ"ס השכונתי.

 מעיריית רחובות נמסר בתגובה כי "פנייתו של זגאי הועלתה בישיבת הנהלת העיר. בשלב זה אין כנראה לעירייה סמכות לפועל בנושא".

יו"ר מועצת הכוהנים של יהודי אתיופיה בישראל, הקייס אביהו עזריה, אמר כי יפעל לנדות מהקהילה את העוסקים בפעילות מיסיונרית נוצרית. לדבריו, "הם מקלקלים את שמה ואת ההיסטוריה של יהדות אתיופיה, ואנחנו נפעיל את כל כוח השפעתנו על הקהילה על מנת למרר את חייהם".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100