הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ח"כ הרב פרוש:כתות זרות מדיחות לפולחנים מסוכנים
23/11/2006
ח"כ הרב מאיר פורוש

פורסם באתר ערוץ 7

ח"כ הרב מאיר פרוש מתריע במכתב אל שרת החינוך פרופ' תמיר, על פעילות כתות זרות המדיחות תלמידים לפולחנים מסוכנים. "בארגוני המתנדבים העושים עבודת קודש בתחומי איסוף מודיעיני ופעילות מנע, הצטבר מידע מזעזע על דרך עיסוקן הפסולה של הכתות. המידע מועבר באורח שוטף גם למטה הארצי של המשטרה, שמגלה לדאבוננו אדישות מוחלטת – וזאת, למרות העבירה על שידול והטפה לקטינים, עפ"י סעיף 368 (א') לחוק העונשין".

הרב פרוש מציין במיוחד את פעילותה של כת האנתרופוסיה שפרסה בארץ רשת של כ-60 מוסדות חינוך לגילאי בית ספר. יסודות כת זו בנויים, בין היתר, על פולחני עבודה זרה, בעלת זיקה לעקרונות הנצרות. הכת מקיימת בעיקר פולחן הקשור בסגידה לשמש, עפ"י הגותו של מייסד הכת רודולף שטיינר, הידוע גם כאנטישמי מובהק.

ניצב דודי כהן, ראש אגף חקירות במטה הארצי של המשטרה, קיבל מכתב, עם פירוט של שמות מיסיונרים המכנים עצמם "יהודים משיחים" כולל חשיפת דרך פעילותם – אך נענה בתשובה לקונית: "אין אשמה פלילית". מכתב אחר אל שרת החינוך פרופ' תמיר, אפילו לא זכה לתגובה.

הרב פרוש מציין במכתבו אל פרופ' תמיר, כי מנהלי בתי ספר ברחבי המדינה קיבלו, בשבועות האחרונים, מכתבים המציעים להם לקיים "סדנאות לצמצום האלימות ולהקניית ערכים לתלמידים", מטעם כת הסיינטולוגיה. הסדנאות מבוססות על חוברת המוכתרת "הדרך אל האושר". וזאת, למרות התנגדות פורמלית של הנהלת משרד החינוך, שהורתה לאסור הכנסת חומרים מיסיונרים לבתי ספר של כתות זרות, כולל כמובן של כת הסיינטולוגיה.

"רע מאד שהממסדים הרשמיים במדינה אדישים ומקלים ראש בתופעה החמורה של הפעילות הפסולה והמסוכנת של עבודה זרה ושמד המבוצעת בריש גלי", מדגיש הרב פרוש. "התופעות המזעזעות של פעילות מיסיונרית, המצליחה לצערנו מידי פעם אף להטביל רח"ל מספר יהודים לנצרות, והשידול של כתות פולחניות מוזרות החודרות לבני נוער – מחייבות ערנות והתגייסות של כל שלוחות המימסדים במדינה, ובעיקר אכיפה מחמירה של החוק בנושא זה".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100