הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

סטודנטים הגיעו לשמוע הרצאה על משיח בתנ"ך, ושמעו דברי בלע על היהדות ונקראו להאמין בישו
5/01/2007
המיסיונר קלישר (חבוש בכובע) מטביל  יהודי לנצרות


סטודנטים באוניברסיטה העברית זועמים על הרצאה שניתנה באוניברסיטה מטעם תא הסטודנטים המשיחיים. את ההרצאה הנחה מנחם קלישר, הידוע כמנהיג אחת הקהילות המשיחיות בעיר.

ביום שני בשבוע שעבר הגיעו סטודנטים להרצאה בקמפוס, שהייתה אמורה לעסוק בתפקיד המשיח בתנ"ך. אולם לטענת כמה מהצופים הפכה ההרצאה לפולמוס נגד היהדות. קלישר ניתח את הסיבות לכך שהיהודים לא מגשמים את ייעודם האמיתי, שהוא, כמובן, קבלת המשיח הנוצרי. בהרצאה נטען כי חז"ל מתעלמים במכוון ממשיחיותו של ישו תוך ידיעה שהוא המשיח האמיתי. לטענת המרצה, כל תורת המוסר של חז"ל נובעת מהעתקה של תורת ישו כפי שבאה לידי ביטוי בברית החדשה.

במכתב זועם אשר שלח גיא גוטרימן, סטודנט באוניברסיטה, לשבועון הסטודנטים "פי האתון" מסופר כי "קלישר הגדיל לעשות כאשר טרח להזהיר אותנו, הלא מאמינים בישו, מהעונש הצפוי לנו. כלומר, אם לא נבוא מרצון, זה ייגמר ברע. כמו כן, אם תשאלו את קלישר, הסיבה לסבל עם ישראל היא דחייתו את ישו כמשיחו."

בתום ההרצאה, כמיטב מסורת המיסיון, חולקו ספרים ועדויות של משיחיים חינם, והקהל במקום הוזמן להרצאות נוספות מסוג זה שיינתנו אחת לחודש.

"לדעתי לא ראוי שבאוניברסיטה עברית יתנהל מסע מיסיונרי קבל עם ועדה", אומר גוטרימן, "אין לי מאומה נגד דתות אחרות ואינו חבר בארגון כלשהו. אדרבה, אני בעד לקיים דיאלוג אמיתי וכן עם כל אחד, אך כאן לדעתי נחצה גבול הטעם הטוב".

אורית סוליציאנו, דוברת האוניברסיטה העברית מעלה על נס את ערך חופש הביטוי כאחד מאבני היסוד של הדמוקרטיה בארצנו. כל עוד תאי הסטודנטים שומרים על כללי ההתנהגות בקמפוס בהתאם לתקנון פעילות ציבורית, אין מניעה חוקית לפעילותם ולכן אישרה האוניברסיטה את קיום ההרצאה שהתקיימה מטעם הסטודנטים המשיחיים".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100