הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ברלין - מתקפה מיסיונרית בקרב המהגרים היהודים מחבר העמים
דוברים של הקהילות היהודיות בגרמניה, התריעו באחרונה על התגברות פעילותם של קבוצות מיסיונריות, בעיקר בברלין. אנשי הכת מכוונים את עיקר פעילותם בקרב המהגרים היהודים מארצות חבר העמים הסובייטים לשעבר.
11/01/2007


כפי שמסתבר מחלקים המיסיונרים סופרות נוצרית בשפה הרוסית, במסווה של ספרות יהודית.

כתב הג'ט"א מוסר כי אמנם הארגונים הנוצרים הרשמיים, הקתולים והפרוטסטנטים הפעילים בגרמניה על פי החוק, פירסמו הודעות הסתייגות ברורות מכל פעילות מיסיונרית בין יהודים, זאת במיוחד לאור לקחי השואה, אבל הפעילים של הכת הידועה, מתגלים גם כאן במלוא ערמומיותם ושקריהם, שכבר מוכרים גם ממדינות אחרות.

כאמור מנצלים המיסיונרים את עובדת ריחוקם הגדול של היהודים יוצאי בריה"מ מכל חינוך יהודי ואת חוסר התמצאותם בספרי יהדות. לרוב הם גם מתחזים כיהודים דתיים ואף חרדים. המיסיונרים גם מנצלים את מצוקותיהם הכלכליות והארגוניות בהן הם נתקלים כמהגרים, ותוך הצגת נכונות לסיוע ועזרה, מפתים יהודים אלה להצטרף לכתות הנוצריות.

אחד הטריקים המכוערים של המיסיונרים המפתים את האנשים שנפלו טרף לחלקלקות לשונם, הוא הצגה כאילו אפשר להשאר יהודים ולהימנות על מאמיני הנצרות.

הסוכנות הטלגראפית מביאה כמה דוגמאות של משפחות רוסיות שנפלו ברשתם של המיסיונרים. אחת מאלו סיפרו כי בתחילה הוזמנו לטכסים דתיים שלא היו שונים כלל מטכסים בבתי כנסת אורתודוקסים. אך בהמשך הבחינו איך בתוך כדי הדברים הם מקפיצים תכנים נוצריים, וכך לאט עד שהאנשים נלכדים ברשת התרמית.

עוד דווח כי בתקופה האחרונה החלו המיסיונרים לגייס כספים להקמת מרכז קהילתי משלהם בברלין. חלק מן המיסיונרים הללו הם יהודים יוצאי אוקראינה שנלכדו ברשת ונשלחו להשתלמות בארה"ב.

כפי שנראה אין מיסיונרים מסתירים את עצם פעילותם ואף הסכימו להסביר כמה משיטותיהם. בגרמניה – אמר פעיל מיסיונרי – הכי טוב לפעול באופן ידידותי דרך משפחות וידידים.

הכתב מציין כי המסה הגדולה של היהודים בין המהגרים לגרמניה, מקלה על המיסיונרים למצוא את נקודות התורפה של החלשים מביניהם וללכוד אותם ברשת המיסיון.

כזכור, גדלה הקהילה היהודית בגרמניה, מאז התמוטטות המשטר הסובייטי ואיחוד 2 הגרמניות, פי ארבעה וכפי שכבר דווח כאן, מתמודדות הקהילות היהודיות בקשיים ארגוניים ואחרים, בעבודת הקליטה של המהגרים. מצב זה מנוצל על ידי המיסיון.

סטפן קרמר, מראשי מועצת הקהילות היהודיות, אישר את קיומה של בעיה רצינית במיוחד, כאשר מדובר באנשים שרחוקים מחיי קהילה יהודית מסודרת ומפגשם עם קהילות כאלה לא תמיד מספיק אטרקטיבי עבורם, וכך משמשים כר נוח לפעילותם של מיסיונרים.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100