הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

סיינטולוגים סולקו מבית הספר
28/01/2007
עמוד השער של "הטיים" (6/5/91): סיינטולוג

מפרסום שנכתב זה מכבר בעיתון "ידיעות אחרונות" עולה כי כת הסיינטולוגיה - המוכרת בעולם כאחת הכתות המסוכנות ביותר -"מתקיימת באמצעות הפחדת חבריו ומבקריו בסגנון המאפיה." (2.5.91)

לידיעתכם: זו הכת המציעה לבנינו ולבנותינו בבתי הספר בישראל הצגה למניעת אלימות בקרב בני הנוער.

משרד החינוך שהנחה לאסור את כניסת הכת למוסדות החינוך בישראל, מתקשה מאוד בעמידתה מול ניסיונותיהם הבלתי פוסקים לעקוף את ההחלטה הנחרצת. באמצעות שמות ורשימות עמותות שונות ומשונת הם נאבקים במלא העוצמה בפקחי המשרד ובאנשי המאבק ללוחמה בכתות.

שני שמותיהם היותר מוכרים הינם: 'הדרך אל האושר', 'העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון' הם שעמדו מאחורי הצגה שאמורה הייתה להתקיים הבוקר באחד מביתי הספר הדתיים בקרית גת.

מנהלת בית הספר שקבלה בעבר מכתב מ'המרכז הישראלי לנפגעי כתות', ארגון חילוני המזהיר מפני הכת, עמדה על זהותם האמיתית של העומדים מאחורי מופע –החינמון - אין כסף, יצרה קשר עם אנשי היחידה למאבק בכתות של ארגון "יד לאחים" ובייעוץ עמם בטלה את המופע.

אנשי הסיינטולוגיה לא התייאשו ובניסיון אחרון לשכנוע ביעילות ההצגה טענו כי שרת החינוך לשעבר ח"כ לימור לבנת עודדה את המופע.

פעילי היחידה למאבק בכתות שנקראו לעזרת המנהלת הגיע לפתח של בית הספר וסייעו בסילוק אנשי הכת מן המקום.

כזכור:
עפ"י סקירת מודיעין של משטרת ישראל על הכתות בישראל ידוע כי מכל הכתות והארגונים, יש לסיינטולוגיה ההסתבכויות הקשות ביותר עם החוק. בארה"ב היה הארגון מעורב בגניבת אלפי מסמכים ממשלתיים סודיים, בפריצות ובעיקוב בעזרת מכשור אלקטרוני (עפ"י הציוד שנתפס בידי הארגון). תשעה מבין מנהיגי הארגון ובראשם אשתו של האברד הורשעו ב-1979 באשמת גניבה וקשירת קשר. הסתבר כי גב' האברד עמדה בראש ארגון "מודיעין" פנימי בשם "משרד השמירה", שתפקידו היה:

א)     לבלוש אחר כל פעילות העלולה לפגוע בתנועת הסיינטולוגיה,

ב)      להטריד את מבצעי הפעילות באיומי רצח, להכפיש את שמם בכל דרך אפשרית לרבות הלשנה למס הכנסה ולרשויות אחרות וכו'.

 בבריטניה נאסרה כניסתם של סיינטולוגים לתחומה, בצרפת נקלעה התנועה לעימות עם שלטונות המס, האברד גורש מניו-זילנד לאחר חקירה על תנועתו ובאוסטרליה עוררה חקירת התובע הכללי סערה ציבורית. לתדמיתה השלילית של התנועה הוסיפו הסיפורים על "השתעבדות" חברים לתנועה, העבדתם בפרך לגיוס חברים חדשים תוך תזונה מינימאלית, החזקתם בעל כרחם בחוות של התנועה וכיו"ב.

   ביולי 1977 פשטה ה-FBI על מטה הסיינטולוגיה בוושינגטון ובלוס אנג'לס. סוכנים בלוס אנג'לס תפסו 23,000 מסמכים, שמרביתם נגנבו מממשלת ארה"ב, ציוד לפריצה וציוד פקוח אלקטרוני. היקף פעולת הריגול היה מדהים. פועל מפעל של הכת הצליח לחדור אל סוכנות המחלקה המשפטית, שבה מצויים מסמכים סודיים ביותר השייכים ל-CIA ולמשרד ההגנה. סיינטולוגים אחרים חדרו בלילות, בסופי שבוע ורוקנו משרדים, כמו משרדו של סגן התובע הכללי, תוך גניבת מסמכים המסווגים כסודיים ביותר...

ב-26 באוקטובר 1979, עמדו תשעה בכירים בכת הסיינטולוגיה בפני שופט בית המשפט הפדראלי, ונמצאו אשמים באשמות גניבה וקשירת קשר נגד הממשלה. בראש הרשימה ניצבה מרי סו האברד, בת 48, שפיקחה על המבצע. רון האברד עצמו ועוד 24 סיינטולוגים אחרים צוינו כשותפים למזימה שלא העומדו לדין.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100