הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

שוב מיסיון באוניברסיטה העברית.
27/03/2007
הגדל

על גבי לוחות מודעות התנוססו כרוזים מעוצבים המזמינים את ציבור הסטודנטים להרצאה אודות המשיח בתנ"ך כאשר ברקע תמונת ספר תורה. ניתן היה לחשוב כי מדובר בשיעור תורה. רק אזכור קטן בפינת המודעה, כמעט בלתי נראה, מצביע על כך כי תא הסטודנטים המשיחיים עומד מאחורי הפרסום המטעה.

כרבע שעה לפני ההטפה, קומץ סטודנטים יהודים דתיים באו להזהיר את הקהל על טיבו של 'ההצגה'.

מעט מאוד משתתפים, רובם משיחיים ולאו דווקא יהודים, נכנסו אתמול לכיתת הלימוד לכבד את מרצה האורח, הנוצרי קנת' הנדרן שבחר לייהד את שמו ל'נועם' כדי שיוכל להציג את עצמו כיהודי משיחי.

הנדרן לא טרח לחשוף בפני הקהל כי את ידיעותיו רכש בסמינר נוצרי בטקסס (ארה"ב) - "Dallas Theological Seminary" - וכי ארגון נוצרי אמריקני בשם "Chelsea Bible Church" טוען כי הוא מיסיונר מטעמו.

אחד מפעילי יד לאחים שנוכח במקום שוחח עם המארגן, מיסיונר בשם יאיר שחשף את בורותו בכל הקשור להיסטוריה ולתיאולוגיה הנוצרית. כשנשאל המיסיונר מיהם מחבריו של הבשורות המתחילות את הברית החדשה, ענה בשמותיהם הידועים: מתי, מרקוס, וכו'... אך לאמיתו של דבר מחברי הבשורות אינם ידועים וכך הגיעו לאבות הכנסיה החיבורים באופן אנונימי. המגזין המשיחי "כיוון", אף כתב לאחרונה, דבר שמעט משיחים יודעים, כי יחוס הבשורות לשליחים הינה מסורת כנסייתית בלבד.

התברר כי מיסיונרים רבים כמו יאיר מוכרים מוצר ללא כל ידיעה בסיסית על 'יצורו'.  

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100