הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

חברה בכת עדי ה' התעללה בילדיה האומנה כי האמינה שרוח השטן שוכנת בגופם
חברה בכת "עדי יהוה" האמינה שרוח השטן שוכנת בגופם של שלושת ילדי האומנה שלה, ונקטה בהתעללות קשה במיוחד במשך 19 שנה בניסיון לגרשה. בין היתר, אילצה אותם לאכול את הקיא של עצמם וכלאה אותם עירומים למשך חודש. משבגרו הילדים ויצאו מחזקתה, נגזרו עליה 14 שנות מאסר
20/04/2007


בית משפט בבריטניה גזר אתמול (יום ה') 14 שנות מאסר על אם אומנת לשלושה ילדים שהתעללה בהם במשך 19 שנה, ובין היתר הכריחה אותם לאכול את צואתם ואת הקיא שלהם.

מגזר הדין עולה כי יוניס ספריי, בת 62 מגלוצ'סטר, נהגה לדחוף מקלות במורד גרונם של הילדים כדי לעורר את רפלקס ההקאה, לשפשף את עורם בנייר זכוכית ולנעול אותם עירומים בחדרם למשך חודש.

ספריי הכחישה את האישומים נגדה, אולם הורשעה בחודש שעבר ב-26 סעיפים שכללו בין היתר פציעה, התאכזרות לילדים, ניסיון להשפיע על מהלך המשפט והפחדת עדים. השופט דרוול סמית' שגזר את עונשה של ספריי בבית המשפט בבריסטול, קבע כי היא "התעללה בילדים באופן סדיסטי וביצעה מעשי אלימות נתעבים". לדבריו, זה המקרה המזעזע ביותר בו נתקל במשך 40 שנות כהונתו כשופט.

ההתעללות האכזרית נמשכה 19 שנים, מאז שנת 1986, ולא אובחנה בידי רשויות הרווחה שאמורות היו לפקח על האם האומנת. המעשים המחרידים התגלו רק לאחר שהילדים, שתי בנות ובן, בגרו ועזבו את ביתה של ספריי.

לגרש את רוח השטן

על פי חלק מדיווחי התקשורת במהלך המשפט, ספריי, המשתייכת לכת עדי יהווה, נהגה להעניש את הילדים בחומרה משום שהאמינה כי רוחו של השטן שוכנת בגופם. אחת הילדות, שהגיעה לרשות ספריי בגיל חמש, סיפרה בבית המשפט כי הדבר הראשון שהיא זוכרת מילדותה הוא שאמה האומנת הכריחה אותה לאכול מזון כלבים, ולאחר שהקיאה, אילצה אותה לאכול גם את הקיא.

הצעירה, כיום בת 21, סיפרה עוד כי ספריי הכריחה אותה לשבת בכיסא גלגלים במשך ארבע שנים לאחר שעברה תאונת דרכים, למרות שהייתה מסוגלת ללכת. זאת, במטרה לקבל כספי פיצויים מוגדלים. ילד אחר שהיה נתון ל"טיפולה" של ספריי, כיום בן 18, סיפר כי היא כלאה אותו עירום בחדרו למשך חודש והוא נאלץ לאכול את הצואה שלו.

המועצה המקומית בגלוצ'סטר טענה כי לא הייתה מודעת להתעללות משום שספריי הוציאה את הילדים מבתי הספר ברגע שקיבלה סמכות לכך, בתואנה שהם יחונכו בבית. בנוסף, היא דאגה להפנות את הילדים לרופאים שונים בכל פעם שנזקקו לטיפול, כדי שאף אחד לא יוכל להרכיב את התמונה השלמה.

קצינת המשטרה שהייתה אחראית על החקירה בתיק, ויקטוריה מרטל, אמרה כי ספריי לא הסגירה שום רגש במהלך מעצרה או משפטה. "זה היה מאוד מצמרר להיות בחברתה", אמרה מרטל לרשת ה-BBC.

הידיעה המקורית פורסמה באתר Y-net

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100