הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

חולמים בסיינטולוגיה
האם ראשי מדינת ישראל תומכים בסיינטולוגיה? כנראה שלא...
במכתב שהוציא לעיתונות טוען המרכז לסיינטולוגיה: נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרת החינוך ויו"ר האופוזיציה תומכים בקמפיין שלנו * כל הבכירים לא שמעו על זה

19/06/2007
המרכז הישראלי לנפגעי כתות


כת הסיינטולוגיה היחידתית מעוררת כבר שנים תגובות מעורבות בישראל בפרט ובעולם בכלל. ועדה מיוחדת מטעם הכנסת הגדירה את הכת כמסוכנת לציבור - כך שמפליאה העובדה שבעלון שפרסמה התנועה בימים האחרונים נאמר כי בפעילות שהיא מתכננת תומכים בין השאר ראש הממשלה, נשיא המדינה, שרת החינוך וגורמים ציבוריים נוספים.

באחרונה הפיץ המרכז הישראלי לסיינטולוגיה הזמנות לאירוע בו יושק "הקמפיין החדש 'נוער למען זכויות האדם הבינלאומי' של האו"ם, בשיתוף המרכז לסיינטולוגיה". האירוע עתיד להתקיים ברחוב שינקין בלב תל-אביב. בהזמנה לעיתונאים נכתב כי האירוע נערך "באישור עיריית תל-אביב" וקיבל את ברכתם של "ראש הממשלה מר אהוד אולמרט, לשכת נשיא המדינה, מנכ"ל משרד החינוך, שרת החינוך, יו"ר האופוזיציה ועוד רבים אחרים מהממשל הישראלי" – לשון ההודעה.

מבדיקה שערך 'ישראלי' עולה כי לא רק האירוע לא קיבל את ברכתם של הגורמים המצוינים, אלא שהמרכז לסיינטולוגיה כלל לא פנה עליהם בנושא.

"לא היה ולא נברא", נמסר אתמול מלשכת ראש הממשלה, "אנחנו לא עומדים מאחורי האירוע הזה". גם המשנה למנכ"ל בית הנשיא, משה מזרחי, אמר כי "חד חלק – בית הנשיא לא נתן כל חסות וכל ברכה לאירוע של הארגון המדובר. שלילי לחלוטין".

גם דובר משרד החינוך הכחיש שמרדו נתן את ברכתו לאירוע. "אנחנו לא עומדים מאחורי האירוע הזה ובכלל אנחנו לא משתפים פעולה עם כת הסיינטולוגיה", אמר הדובר. "אם יש אישור מטעמנו, שאנשי המכללה לסיינטולוגיה יציגו אותו".

גם מלשכת יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו נמסר אתמול כי "אין שום שחר לדברים. מדובר בתרגיל נמוך ביחסי ציבור ותו לא". מעיריית תל-אביב, שבמכתב מצוין במפורש כי אישרה את היערכות האירוע, נמסר כי לא רק שלא אישרו את קיומו, אלא שדבר קיומו של האירוע כלל לא הובא לידיעתם.

הסיינטולוגיה היא כת שנוייה במחלוקת, שתומכיה הרבים טוענים שבכוחה לטפל במחלות פיזיות ונפשיות, אך מתנגדיה טוענים כי מדובר בכת במסווה הגורמת להרס משפחות ולניתוק בני אדם מסביבתם.

מנהלת המרכז הישראלי לנפגעי כתות, איילת קדם, טוענת כי מטרת האירוע ברחוב שינקין היא "להרחיב את שורותיה של הכת". "הם מתהדרים במוסדות לא להם שתומכים בהם ומוליכים את הציבור שולל", אמרה אתמול קדם בשיחה עם 'ישראלי'.

מנהל במרכז לסיינטולוגיה, אמיר לוי, מסר בתגובה כי "מדובר בדוכן שמוצב בשינקין באישור עיריית תל-אבי, שמאשרת פעילויות חברתיות והתדבותיות".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100