הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

תיאטרון 'אספקלריא' הודיע על ביטול הופעותיו ב'פוויליון'
"הרב טאו: הצגה במקום כזה היא כמו הצגה הנערכת במשרפות אושוויץ"
27/06/2007
הכניסה לבניין ה'פוויליון'


לפני כ-4 שנים דווח בעיתונות הכללית כי קולנוע כפיר שבבניין כלל נרכש ע"י ארגון מיסיונרי קנדי הנקרא P.A.O.C. ארגון זה, המפעיל מיסיונרים מטעמו בישראל, עזר להקים בזמנו את הקהילה המשיחית "מלך המלכים" השוכנת כיום במבנה אשר שונה שמו ל'פוויליון'.

ראשי הקהילה פרסמו מספר פעמים כי המקום הינו כנסייה, מקום לפולחן ותפילה. כמו כן הפיצו תקליטור תדמיתי בו מראים את הפעילות המיסיונרית במקום. צ'אק כהן ששימש ככומר בקהילה מצהיר כי "מטרת המקום להביא יהודים וגויים כדי שיאמינו וילכו בדרכו של ישו..."

חברה מסחרית הוקמה כדי לשווק את המקום לציבור הרחב כאולם תרבות ואירועים בימים בהם הכנסייה אינה פועלת.

התיאטרון הדתי 'אספקלריא' עמד להעלות במקום את המחזמר "חנה'לה ושמלת השבת", ואת ההצגה "תזמורת על תנאי".

המחלקה למאבק במיסיון של ארגון יד לאחים ומחזיקת תיק קשרי חוץ ומורשת ישראל בעיריית ירושלים חברת המועצה הגב' מינה פנטון הביעו את מחאתם  בפני הנהלת ביה"ס למשחק "אספקלריא" שסברו כי מדובר בטעות שהרי המקום ידוע כאולם אירועים גרידא ולא ככנסייה. לאחר שהובהר להם אמיתות הדברים הסכים מנהל התיאטרון מר חגי לובר לדון בנושא בנוכחות אישיות רבנית.

בפגישה שהתקיימה בביתו של הרב צבי טאו שליט"א ראש ישיבת 'הר המור' העלה נציג יד לאחים מר בנימין קלוגר עדויות שונות על מהות המקום ופעילותו המיסיונרית. במהלך הדיון התבטא הרב טאו בחומרה ואמר כי "ההליכה להצגות במקום כזה היא כמו השתתפות בהצגה הנערכת במשרפות אושוויץ בעת פעולתם - מדובר במקום בו נשרפות נשמות יהודיות". מיד בתום הדיון ביטלה הנהלת "אספקלריא" את הופעותיה באולם 'פוויליון' כאשר בית הרב הופך למטה פעולה על מנת לגבש מקום חילופי ולהעלות פתרונות לשלל בעיות שנוצרו עקב ביטול המופעים וביטול הפעלת אנשי מקצוע המטפלים בעניינים הטכניים. בסיועה של הגב' פנטון נמצא פיתרון וההופעות הועברו לאולם "הנרי קראון" בתיאטרון ירושלים ול"בית העם" ע"ש ז'ראר בכר.

מנהל המחלקה למאבק במסיון הרב אלכס ארטובסקי שיבח את מר חגי לובר וצוות ביה"ס למשחק אשר פעלו מיד לביטול ההופעות על אף ההפסדים הכספיים הכרוכים בו ובכך מנעו כניסת ילדים יהודיים לבניין המשמש את כתות המיסיון.

הפגנה בראשותם של המקובל הרב דוד בצרי שליט"א והרב שלום דב ליפשיץ שהתקיימה בטקס חניכת ה'פוויליון' (3.11.04)

(יודגש כי אין כל קשר בין אולם הפוויליון של המיסיון, לאולמי אירועים "פוויליון" שברח' האומן 14 בשכונת תלפיות)

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100