הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

בימ"ש אירופי: הסיינטולוגיה היא דת
אנשי הסיינטולוגיה שהתכחשו בעבר להגדרתם כ"דת" כדי שלא יוגדרו כתנועה מיסיונרית, מתהדרים כעת בפסיקת בימ"ש אירופי המגדירה אותם כעת כדת.
25/07/2007
הגדל


לא פעם בעבר, טענו אנשי כת הסיינטולוגיה כי אין להגדירם כדת ולכן הכנסת חומר לימודי מטעמם לבתי הספר בישראל אינה בגדר של פעילות מיסיונרית, אולם כעת, גם אנשי הכת עצמם מתהדרים בהגדרתם בבית המשפט האירופי לזכויות האדם כדת לכל דבר.

את הכרעתו קיבל בית המשפט האירופי במסגרת דיון מגן על זכותם לחופש הדת של הסיינטולוגים ברחבי 46 האומות המרכיבות את המועצה האירופאית. מדובר בפסיקה תקדימית של בית המשפט והיא נועדה להבטיח זכויות דת עבור אנשים מכל הדתות.

ארגון הסיינטולוגיה של העיר מוסקבה הגיש תביעה בנוגע לסירובו של משרד המשפטים של מוסקבה לרשום מחדש את הארגון כארגון דתי.

ארגון הסיינטולוגיה של מוסקבה נרשם לראשונה ב-1994. לאחר שינוי בחוק הארגון הגיש בקשה לרישום מחדש. הארגון התלונן שסירוב לבקשתו מפר זכויות יסוד שמובטחות באמצעות האמנה האירופאית לזכויות האדם.

בהחלטתו זו אישר בית המשפט פה-אחד שרוסיה הפרה את זכויות הארגון על פי האמנה האירופאית לזכויות האדם, ובמיוחד את סעיף 11 (חופש ההתאספות וההתאגדות) של האמנה, כאשר מפרשים אותו במשמעותו לאור סעיף 9 (חופש המחשבה, המצפון והדת). בכך בוטלה רשמית החלטת הרשות המקומית של מוסקבה שלא לרשום את ארגון הסיינטולוגיה של מוסקבה כארגון דתי.

יצוין כי בהודעתה של הכת עצמה נכתב כי "דת הסיינטולוגיה נוסדה על-ידי ל. רון האברד. הארגון הדתי הראשון הוקם בארצות הברית ב-1954. מאז היא צמחה ללמעלה מ-7,500 ארגונים, מרכזים וקבוצות, ולעשרה מיליון חברים ב-163 מדינות. ברוסיה יש למעלה מ-40 ארגונים ומרכזים של סיינטולוגיה החל מסנט פיטרסבורג ועד לוולאדיבוסטוק".

על פניו נראה כי חברי הדת משנים את הגדרתם בעיני עצמם כ"דת" או כארגון שאינו דת על פי צרכיהם.

לידיעה המקורית באתר 'ערוץ 7' לחצו כאן

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100