הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

סיינטולוגיה בקייטנות של עיריית ירושלים
בקייטנות שאורגנו לילדי העובדים בעיריית ירושלים, חולקו החוברות "הדרך אל האושר" שחוברו ע"י מייסד כת הסיינטולוגיה.העירייה: "הפסקנו את ההתקשרות עם מפעיל הקייטנות"
22/08/2007
בנין עיריית ירושלים


סיינטולוגיה בעיריית ירושלים. ל"השבוע בירושלים" נודע כי בקייטנות שארגנה עיריית ירושלים לילדי העובדים, קייטנות שהתקיימו בשטח העירייה הוזמנה עמותה בשם "העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון" לדבר בפני הילדים. בסיום ההרצאה שארכה כשעה, חולקו לילדים חוברות הסברה בשם התמים "הדרך אל האושר". את החוברות חיבר מייסד כת הסיינטוחוגיה רון האברד לפני למעלה מ30- שנה.

מתברר שהסיינטולוגים מצליחים לשבור כל פעם שיאים של חוסר נלאות בהקמת תנועות קש המציעות "סדנאות" למפעילי קייטנות שונים, כביכול באישור ועידוד ממשרד החינוך, ועם מכתב ברכה משרת החינוך לשעבר לימור לבנת. מכתב שמשרד החינוך מכחיש את קיומו.

את העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון מנהל סיינטולוג בשם דני וידיסלבסקי. בבדיקה שארחנו עם האחראית על הקייטנות הגב' מירב יפה, עולה כי לאחר שנשלחו לעירייה ברושרים של העמותה, התקיימה שיחה עם מנהל העמותה בנוכחות העומדים בראש האגף לנוער על התכנים שיועברו בהרצאה. "לרגע אחד" אומרת הגב' יפה, "הוא לא רמז או אמר שמדובר בסיינטולוגיה". לדבריה, במהלך ההרצאה נכחו במקום כל הסייעות והרכזת, והחוברות ברובן נזרקו מיידית לפח לאחר ההרצאה על ידי הורי הילדים.

כך או כך הדברים תמוהים ביותר בכל הקשור לתמימות העירייה לגבי זהות העמותה היות וכל מי שנכנס לאתר העמותה מקבל קישור ישיר אל האתר הרשמי של "כנסיית הסיינטולוגיה" העולמית.

ל"השבוע בירושלים" נודע כי חברת המועצה, הגב' מינה פנטון, אחראית קשרי חוץ בעירייה כתבה מכתב בו היא דורשת ממנהל אגף הנוער מר יוסי שרעבי לחקור כיצד הוזמנה עמותה שעוררה בעבר רעש ציבורי, ושמה נקשר לסיינטולוגיה, או לחלופין אם נעשתה בכוונה העלמת מידע? האם יש בכוונת העירייה לתבוע את העמותה המדוברת. המכתב נשלח לפני כשבועיים, תשובה עדיין לא התקבלה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לאגף חברה ונוער מגיעות מידי שנה עשרות הצעות לקיום הפעלות בקייטנה המיועדת לילדי עובדי העירייה. האגף בחר השנה מספר הפעלות שאושרו על ידי משרד החינוך, כאשר בתכניה שהוצעה לאחת מהן, אשר התקיימה באופן חד פעמי, לא היו כל אזכורים לתכנים המדוברים. גם בהפעלה עצמה, שבה נכחו שלוש מדריכות, לא היה כל רמז שנתן להבין כי יש לה קשר לכת כלשהי. עם זאת, בסוף ההפעלה חילק המדריך חוברות, אשר על פי הנטען מאוחר יותר, כללו מסרים חבויים הקשורים לסיינטולוגיה. עם היוודע הדבר, ביטלה העירייה את היתקשרותה עם המפעיל האמור, מויידעה את כל הגורמים האחראיים לנושא, על מנת למנוע הישנות של המקרה החמור בעתיד".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100