הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ביהמ"ש קבע: הכנסייה תחזיר את כספי התרומה
17/09/2007
בית המשפט העליון בס. פאולו


הערכאות הברזילאיות הרשיעו את הכנסייה האוניברסלית למלכות האלוהים וחייב אותה להחזיר כספים שתרם אחד ממאמיניה והתחרט על  כך.

על פי סוכנות הידיעות AFP, הסיפור החל בשנת 1999 כאשר אחד מכומרי הכנסייה ניגש ללוציאנו רודריגו ספדיו הצעיר (כיום בן 27), שעבד לפרנסתו כנהג ושכנע אותו למכור את רכושו בכדי לתרום את הכסף לכנסייה כשהוא מבטיח לספדיו שחייו ישתנו לטובה לאחר נתינת התרומה.

לוציאנו ספדיו מכר את הדבר היחיד שהיווה את רכושו ואת מקור מחייתו - רכבו. את 2600 ריאל' (כאלף דולר ארה"ב) שהרוויח ממכירת הרכב מסר למרציו הכומר.

למרות ההבטחה, מצבו הסוציו-אקונומי של לוציאנו – שכבר ממילא היה דחוק ביותר - התדרדר מהרה עד לשפל מוחלט ולוציאנו נכנס למצוקה נפשית קשה.

לאחר שהבין את אשר עולל לו הכומר החליט לעתור לבית המשפט המחוזי בס. פאולו ותבע פיצויים עבור הנזק הנפשי והכלכלי שנגרם לו. בית המשפט קבע כי התרומה הינה חוקית ואין חיוב על הכנסיה להשיבה לספדיו.

לאחר הפסדו במשפט לא וויתר ספדיו ועירער לבית המשפט העליון בס. פאולו. לפני מספר ימים ניתן פסק הדין והשופט קרלוס טקסאירה קבע כי על  הכנסייה להחזיר את כל כספי התרומה, כולל ריבית והצמדה. "התרומה לא הייתה ספונטנית אלא נגרמה על ידי הבטחה של עתיד טוב יותר", כתב שופט העליון בפסק הדין.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100