הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

תמיר: אין פיקוח על חדירת כתות לביה"ס
בעקבות ניסיונות חדירת כת הסיינטולוגיה לתוך מערכת החינוך באמצעות הרצאות חינם בבתי הספר, מודה שרת החינוך, יולי תמיר, כי אין פיקוח במשרדה על חדירת כתות לבתי הספר.
19/12/2007
ח"כ הרב משה גפני

 

את הדברים אמרה שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, בתשובה לשאילתא שהגיש חבר הכנסת הרב משה גפני (יהדות התורה) שדיווח גם על פעילות של הכת בתוך כתלי בית הספר וניסיון לגייס לשורותיה חברים נוספים. גפני שאל מה מתכונן משרד החינוך לעשות למיגור התופעה.

תמיר השיבה כי לאורך השנים מנסים גורמים שונים, המחויבים רעיונית לנושא מסוים, להיכנס למערכת החינוך, ולהכניס לתוכה חומרי למידה מטעמם וברוחם. "הגורמים הללו, החל באנשי עסקים המחויבים לרעיון כזה או אחר ואשר רואים בקידומו תרומה לקהילה, דרך עמותות הבאות לקדם ערך החשוב בעיניהם, ועד כתות למיניהן, מנסות להחדיר את רעיונותיהן למערכת החינוך".

"חדירה זאת מתבטאת בניסיונות להכניס אנשים מטעמם לבתי הספר, בהחדרת חומרי למידה מטעמם, בהפצת פעילויות חינם אין כסף, והתניית תרומות לבתי ספר במחויבות שונות ועוד. כת הסיינטולוגיה היא רק גורם אחד מבין הגורמים הללו", אמרה תמיר.

לדבריה הכלל הנוהג במערכת החינוך הוא חד משמעי - אין ללמד בבתי הספר, אלא על פי תכנית הלימודים הרשמית, ואין להשתמש אלא בספרי לימוד מאושרים. כך גם לגבי פעילויות וחומרי למידה אחרים. אולם תמיר הודתה כי "במשרד החינוך אין מערכת מיוחדת לפיקוח על ניסיונות חדירה כאלה, ולא מתקיים מאגר מידע מתועד שלהם. כך שאין מפיקים תחזיות על ניסיונות חדירה למערכת".

"מערך הפיקוח על בתי הספר, הפועל מכוחו של חוק הפיקוח, הוא הממונה על יישום הכלל, לפיו אין ללמד בבתי הספר אלא על פי תכנית הלימודים הרשמית ואין להשתמש אלא בחומרי למידה מאושרים. מערך הפיקוח גם ממונה על בדיקת התכנים הראויים בתכניות לימודים נוספות אותם מבקשים ההורים להנהיג במימונם-הם בבתי הספר. כנגד עובד במערכת החינוך הפועל בניגוד להנחיות ולהוראות המחייבות בנושא זה, כמו בכל נושא אחר, ננקטים אמצעים משמעתיים, על פי הנחיות חוזר מנכ"ל ותקנון שירות המדינה".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100