הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

חבר בכת עדי השם תקף באלימות עבריינית פעיל 'יד לאחים' באשקלון
28/01/2008
להפיץ ולהרביץ תרתי משמע - מפרסומי כת 'עדי השם' (הגדל)

 

משה מ. פעיל יד לאחים באשקלון, הגיע אתמול בערב למקום מפגשם השבועי של חברי כת עדי ה' המתכנסים ב"מלונית דגון" בעיר ונתקל באלימות מצד אחד מראשי הכת באשקלון.

כמדי שבוע נוהג מ. לפעול במקום למניעה וצמצום של נפילה לכת זו. הוא משוחח עם באי הכינוס ומבהיר להם על ידי שיחות וחלוקת חומר הסברה את פניהם האמיתיים והנלוזים של חברי הכת. לאחר שפעילותו קצרה הצלחה רבה ומספר רב של משתתפים הדיר את רגליו מהמקום או החל לפקפק באמיתות הכת, החליט הערב אחד מראשי הכת באשקלון לעשות מעשה ולנהוג כאחד העבריינים. המיסיונר הידוע לשמצה ניגש למ. והחל לאיים עליו ולהזהירו כי יתרחק מן הכת. כאשר ראה כי איומיו אינם מועילים כלל לפעיל הנחוש, תקף המיסיונר את מ. בברוטאליות ונמלט לתוך בית המלון.

פעיל שטח נוסף של המחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים שהיה נוכח במקום, תיעד את הנעשה במסרטת וידאו ולאחר מכן הזעיק את המשטרה.

כאשר הגיעה ניידת המשטרה למקום התבקש מ. להצביע על תוקפו על מנת שיוכלו לעצרו. חברי הכת המבוהלים גם כך מפעילות יד לאחים, נבהלו עוד יותר כאשר ראו את השוטרים נכנסים למלונית וניסו למנוע מהם לבצע את מעצרם  בתואנות שווא על כך ששוטרי משטרת ישראל נכנסים ל"מקום קדוש" לטענתם, כאשר כזכור, מדובר בחדר שכור במלונית.

כאשר לא הצליחו המיסיונרים להמשיך במעלליהם, טענו כי המיסיונר התוקף אינו מדבר עברית ואף ראש הקהילה המיסיונרית שיתף פעולה עם שקרים אלו וביקש להתלוות  בכדי שיוכל כביכול "לתרגם אותו".

התוקף נעצר ל-24 שעות, ובתוך כך הודה המיסיונר בחקירתו במיוחס לו ונפתח כנגדו תיק פלילי בגין תקיפה ואיומים.

יצויין כי אגף התיעוד במחלקה למאבק במיסיון העביר לבקשת המשטרה העתק מצילום הוידאו לצורך החקירה.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100