הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ח"כ הרב פרוש: האם צה"ל מאפשר פעילות מיסיונרית?
6/02/2008
ח"כ הרב מאיר פרוש


האם צה"ל מאפשר למיסיונרים לפעול בשטחי מחנות ובסיסים? שאילתה זו הציג ח"כ הרב מאיר פרוש, לשר הביטחון אהוד ברק. זאת, בהסתמך על מידע לפיו התקיימה בבסיס צבאי אי-שם בדרום הארץ, פעילות מיסיונרית מתוכננת וגלויה בקרב חיילי חטיבת גבעתי.

הרב פרוש הסתמך על תחקיר שערך ארגון הפעילים יד לאחים, שממצאיו מוכיחים כי המיסיונרים הגיעו לאותו בסיס מוסווים כאנשי ימין נושאי דגלי המדינה, ובמהלך שהותם קיימו מופע בידורי, במטרה למשוך מספר גדול ככל האפשר של חיילים. בין קטעי הבידור ביצעו הטפה מיסיונרית. יצוין, כי אחד החיילים הסריט במסרטת ווידיאו אירוע מביש זה.

לשאילתה צורף גם הסרט וכן מכתבו של יו"ר יד לאחים, הרב שלום ליפשיץ, עם כל פרטי המקרה, התאריך והשעה. "האם זה מקרה בודד, או שמא פעילות כזאת מתרחשת במחנות ובבסיסי צה"ל באורח קבוע?", שואל הרב ליפשיץ במכתבו. "האם המפקדים האחראים על הבסיסים קיבלו הנחיות, כיצד למנוע בעתיד מפגשים כאלה של מיסיונרים עם חיילים?".

ח"כ הרב פרוש מוסיף ומדגיש בשאילתה: "מעבר לחומרת מעשה דוחה זה מבחינה יהודית, יש כאן גם מחדל ביטחוני חמור כאשר מאפשרים לאנשים, מסוכנים מבחינה לאומית, לשוטט באורח חופשי בבסיסי צה"ל ולעשות בהם כרצונם ובאין מפריע".

את התשובה לשאילתה מסר סגן שר הביטחון, מתן וילנאי: "מבדיקה יסודית שנערכה בצה"ל עולה, כי המידע נכון. קבוצה מיסיונרית אכן ניסתה לפעול בשטח בסיס אחת מחטיבות הצבא בדרום הארץ – אולם סולקה אל מחוץ לעמדת הש"ג. הם אמנם ביצעו את מופע הבידור ו'דברי הקישור' שנאמרו בין הקטעים – אך היה זה מחוץ לבסיס".

הרב פרוש הציע להורות למפקדים, האחראים על מחנות ובסיסים, למנוע מעתה ואילך כניסת מיסיונרים לתחומי הצבא.

עד כאן הכתבה

עדויות נוספות לפעילות מיסיונרית בקרב חיילי צה"ל:


המיסיונר יעקב דמקני וחבריו ה"גויים אוהבי ציון" מטיפים לחיילים


שיחות על התנ"ך עם חיילי צה"ל


המיסיונרים דמקני, מרסל קלרק וחבריהם במוצב צבאי


חיילות בדוכן של ספרות מיסיונרית חינם אין כסף

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100