הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

אלימות סיינטולוגית קשה במהלך כנס בלב ת"א
"אנו פועלים מתוך זכויות חופש הביטוי הדמוקרטיות ומתנגדים לאלימות", אמר איש הסיינטולוגיה, וחברו, החל... להכות את פעיל המחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים.
17/02/2008
למען החופש והדמוקרטיה... (צילום Zweettooth)

 

חברת "WISE", הפועלת על פי עקרונותיו של מייסד הסיינטולוגיה רון הבארד, ציינה ארבע שנים להיווסדה בכנס שהתקיים ביום שישי בעיר תל אביב. אל הכנס הוזמנו אנשי עסקים רבים שלא ידעו כלל על הקשר ההדוק בין הכת ההרסנית והמסוכנת לחברת Wise.

 

אנשי צוות הסיכול במחלקה למאבק בכתות של ארגון יד לאחים יצא אל השטח במטרה למנוע מאנשים תמימים להשתתף בכנס סיינוטולוגי מסוכן לכל דבר. בעקבות פעילות ההסברה של הפעילים בפתח מקום האירוע, עזבו מיידית אנשי עסקים רבים את המקום והודו לפעילי יד לאחים על חשיפת השקר שמאחורי קיום הכנס.

 

אחד הסיינטולוגים ניגש לפעילי יד לאחים וביקש מאחד מהם לעזוב את המקום. אחד הפעילים הסביר לחבר הכת כי פעילות ההסברה של ארגון יד לאחים הינה פעילות לגיטימית המתבצעת מתוך הזכות הדמוקרטית הפשוטה המתירה להפגין נגד הסכנה. חבר הכת השיב כי גם הוא וחבריו בעד חופש ודמוקרטיה וכי הם "מתנגדים לכל צורה של אלימות". בו בזמן בו דיבר חבר הכת בגנות האלימות, ניגש עמיתו לאחד מפעילי יד לאחים והחל לתקוף אותו באלימות כשהוא מכה בכל חלקי גופו בצורה אכזרית. המשטרה הוזעקה למקום התקיפה וניידת נשלחה לזירה הסייטולוגית האלימה. למרבה האבסורד ניסו אנשי כת הסיינטולוגיה לטעון כי הם עצמם מותקפים כביכול על ידי  הפעילים, אך לאחר חקירה קצרה הודה חבר הכת העבריין במעשה התקיפה המיוחס לו, והמשטרה פתחה בחקירה להמשך בדיקת האירוע.

 

למותר לציין כי כנסי הטפה לרעיונות הכת במסווה של "גיבוש חברתי" או "כנס כלכלי" מסוג זה, הינם תופעה ידועה ומוכרת בחוגי הסיינטולוגיה הפועלים בתוך חברות מסחריות רבות בישראל.  

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100