הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

מחאה בינלאומית נגד הסיינטולוגיה
יום מחאה בינלאומי נגד כנסיית הסיינטולוגיה ייערך השבוע, ב-15 במרץ, מול מרכזי הכת בכל רחבי העולם. גם בתל-אביב ייערך מצעד, שיחל בשעה 13:00 בכיכר דיזנגוף.
11/03/2008
הגדל

 

את האירוע העולמי מארגנת קבוצת "אנונימוס" במחאה על ההשפעה הפסיכולוגית של הכת, מנגוני שאיבת הכספים האגרסיבית מהחברים והמדיניות התוקפנית שלה כלפי מבקריה. קבוצת אנונימוס (אין קשר לעמותה הישראלית לזכויות בע"ח) היא רשת של פעילים, רבים מהם חברים לשעבר בכת או בני משפחה, הפועלים בדרך כלל ללא ציון שמם, מחשש להתנכלויות מצד הכת, ומכנים את מלחמתם הנמשכת בסיינטלוגיה מזה חודשים מספר בשם "פרוייקט כנלוגיה" (להסבר על הפרויקט בשפה האנגלית, לחצו כאן).

 

למרות החששות, כמה וכמה אתרים חדשים נגד הכת עלו לרשת האינטרנט לאחרונה. הבולט בהם הוא "ExScientologyKids.com" שאותו מנהלות שלוש נשים שגדלו מילדות במסגרת הכת, ומביאות סיפורים רבים של ילדי סיינטולוגים. אחת מהן היא ג'נה מיסקביג'-היל, אחייניתו של מנהיג הסיינטולוגיה כיום, דיוויד מיסקביג'. משפחתה, כמובן, ניתקה עמה קשר מאז יצאה מהכת, וכמוה גם קנדרה וייסמן, בתו של בכיר בכנסייה. השלישית, אסטרה וודקרפט, גם היא בת של בכיר בכת, עזבה לאחר שסיינטולוגים לחצו עליה לפעול נגד רצונה החופשי.

 

התאריך, ה-15 במרץ, המכונה בקרב הקבוצה כ"אידי מרץ" (יום הרצחו של יוליוס קיסר) נבחר בשל סמיכותו ליום ההולדת של מייסד הסיינטולוגיה, רון ל. האברד, וזהו גם יום מותה של אלי פרקינס, סיינטולוגית שהנרצחה בידי בנה ג'רמי, שהיה סכיזופרן אך בשל התנגדות הכת לפסיכיאטריה זכה לטיפול רק בשיטות הטיפוליות של הסיינטולוגיה. חברי אנונימוס, הנוטים לחבוש את המסכה של גאי פוקס מהסרט "וונדטה", מתכוונים להציב שלטים מול מרכזי הכת ולחלק חומר הסברה.

 

יום ההפגנות הקודם נערך לפני ב-10 בפברואר והשתתפו בו כ-9000 מפגינים ב-93 ערים בעולם. באפריל ייערך גם "מבצע חיבור מחדש", לאיחוד משפחות שהתפרקו בשל מעורבות בסיינטולוגיה. הסיינטולוגיה מנחה את חבריה לנתק כל קשר עם קרובים או חברים שמביעים התנגדות לכת, ומגדירה אותם כ"אנשים דכאניים" שאסור לבוא עמם במגע. עד כאן הכתבה.

 

ההפגנה תתקיים ללא מגפונים.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100