הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

משרד המשפטים בעד המיסיון
ח"כ מרגי יקדם חקיקה בניגוד לדעת משרד המשפטים * יו"ר סיעת שס הודיע שיפעל למען החוק האוסר מיסיונריות למרות ההתנגדות של משרד המשפטים
16/03/2008
ח"כ יעקב מרגי

יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יעקב מרגי, הגיש לפני כשנה הצעת חוק לפיה המטיף לאדם או לציבור להמיר את דתם, או המשדל או העושה פעולה אחרת המביאה לידי המרת דת בכל דרך שהיא, דינו-מאסר שנה אחת.

בדברי ההסבר כותב מרגי כי גופים שונים, בין היתר של כתות נוצריות שבאו מחוץ לארץ (מארצות הברית ואירופה בעיקר) ובין של משומדים – מיסיונריים, אשר פועלים בארץ להכחדת זכר ושארית מעם ישראל וזאת ע"י העברת יהודים על דתם.

"גופים מיסיונריים אלה מקיימים פעילות מיסיונרית נמרצת בקרב האוכלוסייה היהודית בארץ. ופועלים בעיקר בקרב האוכלוסייה היהודית הנתונה למצוקה חומרית, חברתית ורוחנית וזאת במטרה להרבות משומדים בישראל. בדרך זו גופים אלו מנסים לממש את מטרתם הסופית, לכלות את העם היהודי".

בחוק העונשין הקיים, ישנו איסור להטפה ולשידול להמרת דת של קטין, וכן איסור על הטפה ושידול להמרת דת כאשר הדבר נעשה תוך הבטחת "טובת הנאה חומרית". האכיפה בתחום אינה קיימת כלל, אף במקרים שהובאו הוכחות ברורות ומוחצות לידי משטרת ישראל.

כיום התקבלה בלשכת מרגי תשובת המחלקה לייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים בה מוצע להתנגד להצעת החוק בשם "חופש הביטוי".

בתגובה להתנגדות משרד המשפטים הצהיר מרגי כי יקדם את החוק למרות התנגדות משרד המשפטים "אפעל בכל דרך כיו"ר סיעת ש"ס להביא לתמיכה רחבה כדי להעביר את החוק החשוב להיות מיושם במדינה יהודית".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100