הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

מוות בשידור חי
עשרות מיליוני הודים צפו במכשף טנטרי מנסה במשך שעות לחסל ספקן באמצעות מנטרות, לחשים ובצק מקולל. לספקן שלום
25/03/2008
המכשף והספקן: "אום לינגה-לינגה-לינגה-לינגה, ק (הגדל)

 

סערה על-טבעית בטלוויזיה ההודית: סאנאל אדאמארוקו הציב לפני כשבועיים אתגר בפני מכשף טנטרי נודע בהודו, ושאל האם יוכל לפגוע בו בשידור חי. אחרי שביצע טקסים וליחש לחשים אך אדאמארוקו נשאר שלם ובריא, הודיע המכשף שהוא יוכל להרוג את סאנאל אדאמרוקו אבל רק בחצות הלילה. אדאמארוקו הסכים ועוד באותו הלילה, בשידור חי, התיישב סאנאל על המזבח השחור של המכשף בעוד תחנת India TV מגיעה לרייטינג שיא של עשרות מיליוני צופים.

 

הכל התחיל כשהפוליטיקאית אומה בהרהאטי, מהמפלגה הלאומנית "הינדווטה" האשימה את יריביה בפומבי שהם מנסים להזיק לה באמצעות כישוף טנטרי, לאחר שבמהלך מספר ימים שכלה את דודה האהוב, נחבלה בראשה מדלת המכונית וגילתה שרגליה התכסו ביבלות ופצעים. תחנת India TV, המשדרת בכל רחבי הודו, הזמינה את סאנאל אדאמארוקו כדי לייצג את הצד הספקני בדיון בנושא "כוח טנטרי נגד המדע". פנדיט סורינדר שארמה, שטוען שהוא מכשף טנטרי העובד בשירות פוליטיקאי צמרת, ייצג את הצד השני.

 

במהלך הדיון שלף שארמה דמות אדם העשויה מבצק, קשר חוט סביב צווארו וטען שהוא מסוגל להרוג כל אדם תוך שלוש דקות באמצעות מאגיה שחורה. סאנאל אתגר אותו וביקש ממנו לנסות להרגו.

 

המכשף ניסה והחל ללחוש: "אום לינגה-לינגה-לינגה-לינגה, קיליקילי..." אבל מאמציו לא נשאו פרי גם לאחר דקות ארוכות. הוא קיבל עוד ועוד זמן, והתכנית התארכה גם על חשבון לוח השידורים הרגיל.

 

המכשף שינה טקטיקה והחל לזרות מים על סאנאל ולנופף מולו בסכין. אחר כך הוא החל לנגוע בראשו של סאנאל ולשפשף את ראשו וללחוץ על רקותיו. הספקן הזכיר לו שהוא אמור לנסות להרוג אותו באמצעות מאגיה ולא בכוח פיזי. המכשף המשיך לפזר מים, לנופף בסכין וללחוש מנטרות, אך סאנאל נותר בריא ומשועשע.

 

"האמונה התפלה ספגה מכה אנושה"

 

כעבוד שעתיים המנחה הודיע שהמכשף נכשל. שארמה סירב להודות בכשלונו וטען כי אל רב עוצמה שסאנאל סוגד לו בוודאי פרס עליו את חסותו, אך סאנאל הכחיש וטען שהוא אינו מאמין באמונות הטתפלות של האינדויזם. לבסוף המכשף אמר שיש בידיו לחש-מוות אולטימטיבי, אך ניתן להפעילו רק בלילה. אולם הוא לא הצליח להתחמק, והתבקש להוכיח את טענתו עוד באותו הלילה במהדורה מיוחדת. במשך שלוש שעות ערוץ הטלוויזיה פרסם את "אתגר הטנטרה הגדול" והצמיד למקלטי הטלוויזיה עשרות מיליוני צופים הודים.

 

המפגש נערך תחת שמי הליל. המכשף ושני עוזריו הדליקו מדורה והזהירו את סאנאל שמרגע שהטקס יתחיל - אין דרך חזרה: תוך שתי דקות הוא עתיד להשתגע וכעבור דקה נוספת הוא יצרח וימות. סאנאל צחק והטקס התחיל. המכשפים החלו ללחוש שוב "אום לינגה-לינגה-לינגה קיליקיליקילי..." והשליכו לאש מיני חומרים. בניגוד למוסכם, שארמה ניגש שוב ושוב אל סאנאל ונגע בפניו. לבסוף לקח פיסת נייר, רשם עליה את שמו, קרע אותה לחתיכות, טבל אותן בשמן והשליך לאש. הוא נופף בנוצות טווס, השליך גרגרי חרדל לאש אבל כלום לא קרה. לבסוף שלף את הנשק האולטימטיבי – חתיכת הבצק. הוא לש אותה, הוסיף לה מרכיבים, וביקש מסאנאל לגעת בה. לאחר שזה עשה כן לקח המכשף מסמרים ונעץ אותם בבצק, חתך אותו בסכין והשליך לאש. סאנאל היה אמור למות באותו רגע, אבל במקום זאת הוא צחק. הטקס נגמר בכשלונו המהדהד של המכשף הטנטרי.

 

"המכשפים הטנטרים יוצרים אווירה כה מפחידה שגם אנשים שאינם מאמינים במאגיה שחורה עלולים להתפרק רק מהפחד", העיר מדען אחד במהלך התכנית, "צריך אומץ גדול וביטחון כדי לאתגר אותם. סאנאל שבר את הקסם שלהם והפיג את החששות של כל מי שצפה בנצחונו".

 

 "בלילה זה", אומר אדאמרוקו, "אחת האמונות התפלות המסוכנות והנפוצות ביותר בהודו ספגה מכה אנושה".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100