הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

כת "סוף העולם" ברוסיה: כרטיסי אשראי - מהשטן
חברי כת "הכנסיה הרוסית-אורתודוכסית האמיתית", המאמינים שסוף העולם יגיע בחודש הבא או בחודש שאחריו, סבורים שכרטיסי אשראי ומוצרי מזון מעובדים הם פרי יצירתו של השטן. 23 מהם, בהם ארבעה ילדים, ממשיכים להתבצר במערה שחפרו מתוך אמונה שכך ישרדו
31/03/2008

 

לא אוהבים כרטיסי אשראי? אתם לא לבד: חברי הכת הרוסית שאנשיה מתבצרים במערה כבר חודשים בציפייה לסוף העולם סבורים שכרטיסי אשראי והבר-קודים על מוצרי מזון הם שטניים, כך אמר היום (ב') הגורם האמון על המשא ומתן לשחרור ילדיהם של המתבצרים.

 

כ-30 מאמינים, בהם ארבעה ילדים, מרחבי רוסיה ובלרוס השכנה נפגשו באוקטובר אשתקד והתבצרו במערה בצד גבעה כדי להימלט מיום הדין שמנהיגם טען שיגיע באפריל או במאי. "מה שהכי חשוב עכשיו מבחינתנו הוא לשחרר את הילדים", אמר אלכסנדר ילטנוצב, האחראי על המשא ומתן עם אנשי הכת מטעם הרשויות באזור פנזה אובלסט.

 

"הם שרפו את הדרכונים שלהם ואומרים שכל כרטיסי הפלסטיק והקודים על מוצרי המזון הם עבדותו של השטן", אמר לעיתונאים. הוא מסר שהוא מנהל עמם קשר רצוף וכי הם מוכנים לקבל ממנו רק מזון שלא עובד במפעלים מודרניים. "כעת הם מבקשים פרה שיוכלו לחלוב".

 

לדבריו, המשא ומתן מתקדם באיטיות, אך הוא אופטימי. "האמונות שלהם התגבשו לאורך זמן רב ולשכנע אותם לצאת לא יהיה קל", אמר ילטנוצב. תושבים מקומיים סיפרו שבמערה שחפרו חברי הכת ישנם באר, מטבח ואזור המיועד ללינה ותפילה. ביום שישי קרסה חלקית הכניסה לבונקר, בשל היחלשות האדמה הבוצית בעקבות הגשמים והשלגים.

 

מפולת הבוץ גרמה לבידודן של שבע נשים, שחולצו וזכו למקלט בבית סמוך. המערה שוכנת סמוך לכפר ניקולקויה, כ-750 ק"מ דרום-מזרחית למוסקבה. מהרשויות נמסר שאת הכת הקים המטיף האורתודוכסי פיוטר קוזנצוב, ששיכנע את חבריה שהעולם יגיע אל קצו באפריל. הוא עצמו לא הצטרף אל המאמינים במערה, בטענה שאלוהים נתן לו משימות אחרות. הוא נעצר על-ידי המשטרה, אך פסיכיאטרים קבעו שאינו כשיר לעמוד למשפט. בסוף השבוע שוחרר זמנית מבית החולים הפסיכיאטרי בו הוא שוהה כדי לבקר את הנשים שחולצו מהמערה.

 

קוזנצוב, מהנדס במקצועו המתכנה בשם "האב פיוטר" הכריז על עצמו כעל נביא לפני מספר שנים. הוא עזב את משפחתו והקים את "הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית האמיתית". לתומכיו החדשים הבטיח כי לאחר מותם הם יהיו אלה שישפטו האם שאר נשמות המתים יישלחו לגן-עדן או לגיהינום. כלי התקשורת ברוסיה דיווחו כי חברי הכת לא הורשו לצפות בטלוויזיה, להאזין לרדיו או להחזיק בהון אישי.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100