הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

טקסס: כ-400 קטינים חולצו מחוות הכת המפוקפקת
מרבית המשוחררים בפשיטה שהחלה בסוף השבוע על חוות "הכנסייה הפונדמנטליסטית של ישו הצלוב ושל קדושי העת המאוחרת" - הן בנות שגילן נע בין חצי שנה ל-17.
8/04/2008
וורן ג'פס בבית המשפט

 

יותר מ-400 קטינים חולצו עד כה מחוות הכת של וורן ג'פס סמוך לעיירה אל-דוראדו שבמדינת טקסס, ארה"ב - כך דיווחו הלילה (יום ג') הרשויות לרווחת הילד במדינה. הפשיטה על המתחם הענק, שגודלו כשבעה קילומטרים רבועים, החלה בסוף השבוע והיא הגדולה ביותר שבוצעה בטקסס מאז הפשיטה על חוות "כת הדוידים" של דיוויד כורש ב-1993, במהלכה נהרגו 80 בני אדם.

 

מרבית המשוחררים מחוות "הכנסייה הפונדמנטליסטית של ישו הצלוב ושל קדושי העת המאוחרת" הן בנות שגילן נע בין חצי שנה ל-17. בנוסף, יצאו מהמתחם גם 133 נשים. כוחות הביטחון עצרו בחווה מספר לא ידוע של גברים והם מוחזקים במקום עד שתסיים החקירה בכל המבנים שבמקום, בהם גם מרכז רפואי ומקדש.

 

מרשויות להגנת הילד נמסר כי הקטינים יזכו לייעוץ משפטי ואם יתברר כי נפלו קורבן להתעללות - הם יופרדו ממשפחותיהם לאלתר ויועברו למשפחות אומנות. ממשטרת טקסס נמסר כי החקירה הפרשה נמצאת בראשיתה וכי אם יתברר שהיו מקרי התעללות בחווה יוגשו כתבי אישום.

 

"אשה שנכנסת לחווה הזו - לא יוצאת ממנה יותר. הילדות נולדות לתוך החיים בחווה ואינן מכירות כלל את אורח החיים המקובל בעולם החיצוני", סיפרה קרוליין ג'סופ, חברה בכירה בכת לשעבר. ג'סופ עזבה עם שמונת ילדיה את הכת בטרם זו עברה למקום מושבה כ-200 קילומטרים מצפון-מערב לעיר סאן-אנטוניו. לדבריה, הכת מתפקדת כמשק אוטרקי כיוון שחבריה מאמינים שיום הדין קרב ובא. היא הוסיפה כי מנהיג הכת אסר על הנשים להסתפר.

 

הפשיטה על חוות הכת התאפשרה בעקבות דיווח על התעללות פיזית של נערה בת 16 החייה במקום. הנערה, שזהותה אינה ברורה ומקום הימצאה אינו ידוע בשלב זה.

 

הכת, שידועה בראשי התיבות FLDS, מונהגת ג'פס מאז מות אביו בשנת 2002. חברי הכת פרשו מהכנסייה המורמונית כבר בשנת 1890. ג'פס עצמו הורשע בספטמבר 2007 בסיוע להתעללות. הוא נשלח לרצות עונש מאסר שנע בין חמש שנים למאסר עולם.

 

מתחם חוות הכת נרכש על ידי חברי הכת לפני כמה שנים בסכום של 700 אלף דולר. מדובר במתחם סגור המוסתר כמעט לחלוטין בגבעות ומובילה אליו דרך עפר אחת.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100