הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

גם הרבנים הראשיים נגד המשיחית
הרב עמר והרב מצגר קוראים לבטל את חידון התנך אם לא תודח הנערה מקהילת היהודים המשיחיים
7/05/2008
הרב מצגר אמש מודיע על התנגדותו לחידון במהדורת החדש

 

סקנדל יום העצמאות: האם יצליחו הרבנים הראשיים ואנשי הארגון החרדי יד לאחים לגרום לביטול חידון התנ"ך, מסמליו הבולטים של יום העצמאות, שאמור להתקיים מחר?

 

הרבנים הראשיים לישראל קוראים לבטל את חידון התנ"ך אם לא תבוטל השתתפותה של הנערה בת אל לוי כלת התנ"ך של בתי הספר החילוניים אשר משתייכת לקהילת היהודים המשיחיים, אשר מאמינים בישו הנוצרי.

 

כפי שנחשף לראשונה ב"מעריב" הארגון החרדי יד לאחים עלה בעזרת מידע אנונימי על אמונתה הדתית של הנערה ומשפחתה ופתח במערכה מקיפה נגד השתתפותה בחידון. זאת תוך אזהרות כי היא עלולה לזכות בחידון דבר שיסייע לגורמים מיסיונריים. ממשרד החינוך נמסר: "הפנייה התקבלה במשרד החינוך והועברה ללשכה המשפטית אשר מצאה כי התלמידה יהודייה ואין פסול בהשתתפותה בחידון".

 

אתמול קיבלו אנשי הארגון החרדי חיזוק מהרבנים הראשיים לישראל הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר.

 

במכתב ששיגרו הרבנים הראשיים לשרת החינוך יולי תמיר הם דורשים לפסול את בת אל לוי תלמידת כיתה י"א בתיכון פסגת זאב בירושלים וכותבים: "שמענו לתדהמתנו כי נציגת מדינת ישראל בחידון התנ"ך העולמי לנוער הנה בת למשפחה המשתייכת לכת משיחית אשר הוציאה את עצמה מכלל ישראל ובחירתה ל'חידון התנ"ך העולמי לנוער היהודי' נוגדת את ההלכה, את מטרת החידון, מהותו ותקנונו.

 

הרבנות הראשית לישראל מביעה בפנייך את מחאתה הנמרצת על בחירת נציגה זו ורואה לנכון לציין כי מאז קיום החידון היו כל בני הנוער מהארץ ומהעולם השותפים לחידון יהודים המאמינים בתורת משה בלבד. הרבנות הראשית לישראל קוראת בזאת לפוסלה מלהשתתף בחידון התנ"ך העולמי של הנוער היהודי, ומגלים אנו דעתנו כי באם לא תבוטל השתתפותה זו, יש לבטל את החידון לאלתר. לא יעלה על הדעת, כי בחידון ספר הספרים המקודש לישראל מאז כינונו לעם, תהא נציגה המשתייכת לכת שהפקיעה כאמור עצמה מכלל אמונת ישראל".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100