הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

'אין מקום לנערה משיחית בחידון התנ"ך'
ראשי ישיבות ואולפנות פנו לשרת החינוך בבקשה לפעול למניעת השתתפותה של הנערה המשתייכת לכת המשיחית בחידון התנ"ך העולמי שייערך מחר.
7/05/2008
כיצד ייתכן שהמתכחשים לדברי התורה בהמצאת ''ברית אחר (הגדל)

 

ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, ראש מוסדות צביה, הרב איתן איזנמן וראש אולפנת בהר"ן, הרב משה נוימן, פנו לשרת החינוך, יולי תמיר ולרב הצבאי הראשי הרב אביחי רונצקי בבקשה לפעול למניעת השתתפותה של הנערה המשתייכת לכת המתנצרים בחידון התנ"ך העולמי שייערך מחר בירושלים.

בעקבות הגילויים של ארגון יד לאחים על השתתפותה בחידון התנ"ך של הנערה בת אל לוי, בת למשפחה של כת מתנצרים, כתבו הרבנים כי אין הם יכולים לקבל את שילובה של הנערה בחידון התנ"ך לנוער המיועד לנוער יהודי המאמין רק בתנ"ך בלבד כספר הקודש היחיד מן השמיים.

"לא ייתכן שלאותה דת המאמינה ''באותו האיש'', ושלחמה מלחמת חורמה ביהדות וביהודים במשך מאות שנים, תהיה נציגה באירוע המבטא יותר מכל את שייכות העם היהודי לתנ"ך ואת שייכות התנ"ך רק לעם היהודי. כיצד ייתכן שהמתכחשים לדברי התורה בהמצאת ''ברית אחרת'' חדשה יבקשו להיות עמנו בתורתנו הקדושה?", כתבו.

במכתב ביקשו הרבנים לפעול להוצאתה המיידית של הנערה מהשתתפות בחידון. וחתמו את המכתב בבקשה להתערבות מיידית של שרת החינוך: "אנו פונים אליך שרת החינוך, כמי שממונה בפועל על המפעל החשוב הזה וכמי שמייצגת את מדינת ישראל שנוסדה כדי לקבץ את כל עם ישראל מתפוצותיו ומכאן להפיץ את אור תורתנו הקדושה בכל העולם כולו ומבקשים את התערבותך המיידית כדי למנוע את חילול השם בעם היהודי ומתוך כך בעולם כולו."

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100