הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

אור יהודה: כנס חירום לקהילה האתיופית בעקבות פעילות מיסיונרית
לאחרונה נערך כנס חרום לבני הקהילה האתיופית שהגיעו בהמוניהם, לבית הכנסת "היכל שמואל" בעיר, את הכנס יזם עו"ד עוזי אהרון מ"מ ראש העיר אור יהודה.
11/05/2008
אילוסטרציה


הכנס נערך נוכח הניסיון של המיסיון להשתלט על בני הקהילה בעיר, ועל פי מידע שהגיע לידי אהרון, מסתובבים מיסיונרים מבני הקהילה, המבקשים להמיר את דתם, ובשבתות מתקיימות הסעות לקהילה המשיחית האתיופית ביפו.

בכנס השתתפו הרב וובשת, רב הקהילה בדרום, הרב מנחם וולדמן, מי שדאג להעלות את יהודי אתיופיה לארץ, הרב נדב מבני הקהילה, יו"ר הקהילה האתיופית בעיר ודני שמואל הממונה על המועצה הדתית.

במהלך הכנס השמיעו הרבנים בשפה האמהרית דברי חיזוק ועידוד לקהילה, וכן נתבקשו להרחיק מעליהם את המסיתים להמרת דת. כמו כן דיבר דני שמואל הממונה על המועצה הדתית וביקש מהקהילה לחזק את הקשר עם המועצה הדתית.

הפתעת הכנס הייתה הופעתו של הרב וולדמן שהתקבל בתשואות על ידי הקהילה, עו"ד אהרון סיפר כי הקהילה האתיופית היא חלק מהעיר, והרחיב בדבר הוראתו של הרב עובדיה יוסף, אשר לו שמורה דרישתו והוראתו לקבל את בני הקהילה בזרועות פתוחות ולסייע להם בקליטתם בארץ, כמו כן הביא אהרון את ברכת הרב לבני הקהילה.

במהלך הכנס התקשר שר הדתות יצחק כהן ושוחח עם הקהילה בשידור חי, בירך אותם וחיזק אותם והבטיח לתת את סיוע המשרד ככל שיידרש למען הקהילה היקרה.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100