הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

עדים להצלה

פדיון שבויים

"אני מכיר אישית עשרות בנות ישראל שניצלו מטמיעה על-ידי יד לאחים בבאר שבע והסביבה. לאחר הצלתן, דאגו אנשי יד לאחים לרשום אותן לסמינרים תורניים שבזכותן הפכו הניצולות לבעלות תשובה וכיום הן מנהלות בתים לתפארת, ברוח ישראל סבא. חשיבות רבה אני רואה במאמצים הניכרים שמשקיעים אנשי יד לאחים בפעילות המניעה, במסגרת ההרצאות וערבי ההסברה שמתקיימים בכל אזור הדרום. אני קורא לכל בעל לב יהודי, לתרום לארגון יד לאחים ולעזור בפדיון שבויים

 

הרב יהודה דרעי,
רבה הראשי של באר שבע

 

 

 

 

 

 

"למסירות הפעילים אין גבולות"   

הרב שמעון כהן מכהן כסגן ראש עיריית אשקלון ועומד כל העת לימין יד לאחים. "העיר אשקלון", אומר הרב כהן, "סובלת קשות ממכת הטמיעה המתפשטת ופוגעת בכל סוגי האוכלוסייה. בכל פעם מחדש, אני מתרגש לגלות כי פעילי יד לאחים אינם נרתעים מכל מאמץ במסגרת מאמציהם לפדיון שבויים. לא אחת הייתה לי הזכות להיות להם לעזר במסגרת תפקידי ועל כך אני מודה לה'. כל הגורמים שעמם באים הפעילים במגע, במקרים קשים ורגישים אלו, מביעים את התפעלותם לנוכח מסירות שכזו שאינה יודעת גבולות".
ביד לאחים מציינים במקביל את מסירותו של הרב כהן ומספרים על מקרה מדהים אחד מני רבים. היה זה בליל בדיקת חמץ, ערב חג הפסח האחרון. יד לאחים הפגיש בין הרב כהן לצעירה שהחליטה לעבור לגור בבית ערבי, כשאחד הגורמים לכך היה מצוקתה הכלכלית הקשה ואטימות הלב שהפגינו כלפיה הרשויות. בעוד עם ישראל שרוי בבדיקת חמץ ובפעולות הניקיון האחרונות, ישבו הרב כהן ועובדת סוציאלית של יד לאחים עם הצעירה בניסיון לדבר על לבה שתשנה את החלטתה. השיחה הגורלית נמשכת עד השעות הקטנות של הלילה.

 

הרב שמעון כהן
סגן ראש עיריית אשקלון

 

 

 

 

 מפגשים מרגשים

"העיר קריית גת סבלה קשות ממכת הטמיעה המתפשטת, למרבה הצער, כנגע ממאיר. באגף הרווחה בעירייה הצטברו כל העת עדויות קשות על בנות ישראל שנקלעו לטמיעה. אני גאה על הזכות שנפלה בחלקי להכיר מקרוב את הפעילות המבורכת של יד לאחים אשר תודות לה הצטמצמו ממדי התופעה בעיר באופן ניכר.
לא פעם ולא פעמיים הייתי עד למפגשים מרגשים בין פקידות סעד, עובדות סוציאליות וגורמים מקצועיים נוספים שניצבו משתאים למראה המסירות והמיומנות של אנשי יד לאחים. מעבר למלאכת החילוץ המורכבת ופעילות השיקום הרגישה, משקיעים אנשי יד לאחים מאמצים ניכרים למניעת התופעה באמצעות חומרי הסברה, סדנאות והרצאות בבתי ספר. חובה על כולנו להתגייס לעזרתם".

 

חיים שלום
מחזיק תיק הרווחה, עיריית קריית גת

 

 

 

 

גורל הילדים

"את אנשי יד לאחים אני פוגש באולמות בתי המשפט. בדיונים שנערכים בדלתיים סגורות נחרץ גורלם של ילדים יהודים רכים מכפרים ערביים אם ישובו לחיק העם היהודי. עד לרגע שבו הופיעו בבתיהם השליחים האלמונים של יד לאחים, הילדים הללו, יהודים לכל דבר על-פי ההלכה היהודית, לא ידעו דבר וחצי דבר אודות יהדותם.
לי אישית יש כאן אתגר מקצועי ממדרגה ראשונה להתמודד מול טיעונים בשם החוק המוסלמי הקובע כי הילדים אינם יהודים. בכל פעם מחדש אני נוכח לדעת כי אנשי יד לאחים לא מסתפקים בסיומו המוצלח של המאבק המשפטי, אלא משקיעים סכומי עתק בדירות מסתור בכל רחבי הארץ, במזון, בביגוד, בעזרה פסיכולוגית, ואינם בוחלים בשום מאמץ על מנת שהילדים הללו יהיו בנים נאמנים לעם היהודי".

 

משה מורגנשטרן,
עורך דין מבני ברק 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100