הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר ז' חשוון תשע"ח

מאבק עכשווי  * "אנא יהוד" * תפילה לזיווגים  * מתקפה קוריאנית * גשם גשם מטפטף

מאבק סביב מאות אלפי דיסקים מיסיונרים המחולקים בימים אלו בתיבות הדואר בכל הארץ
 
כ-200,000 דיסקים לצפיה עם חומר מיסיונרי חולקו השבוע בתיבות הדואר בכל חלקי הארץ, בעוד ליד לאחים נודע כי לפחות עוד 300,000 אמורים להיות מחולקים בשבוע הבא.
 
המידע הראשוני על הפרסום המאסיבי הגיע תחילה מאזרחים שנחשפו לדיסקים שנתחבו בתיבות הדואר שלהם. ביד לאחים נכנסו לפעילות מידית ובכל לילות השבוע, ריתק מנהל השטח ביד לאחים, הרב שמעון אברג'ל, צוותים של פעילים שעמלו במשך שעות ארוכות; בכל אחת מתיבות הדואר באזורים שבה חולקו הדיסקים, הניחו הפעילים חומר הסברה מתריע נגד השימוש בדיסק והפעלתו. לצד זאת נתלו גם מודעות אזהרה בלוחות המודעות במרכזי הערים. 
  
 

 

לפעילים הרבים בשטח הצטרפו עשרות מתנדבים שהתגייסו לפשיטה הלילה וסייעו בחלוקת ההסברה המאסיבית.
יד לאחים אף פתח בקמפיין פרסומי ב'ישראל היום' ובתחנות רדיו כדי להתריע מפני המפגע המיסיונרי.
 
עו"ד משה מורגנשטרן, מהצוות המשפטי של יד לאחים פנה למשטרה, משרד התקשורת והנהלת דואר ישראל בקריאה לבלימת החלוקה ההמונית בתיבות הדואר, כשאין כל דרך לוודא שילדים לא יחשפו לחומר. בד בבד הוא ביקש במכתבו להטות אוזן לזעקת הדוורים שאינם רוצים לתת ידם להולכתם שולל של המוני יהודים תמימים.
 
ממטה החירום של יד לאחים נמסר כי בין מאות הפניות בנושא, מרגש היה להיווכח בפניות רבות של אנשים הרחוקים משמירת תורה ומצוות בחייהם היומיומיים, אשר הביעו שאט נפש ומורת רוח מההפצה הנואלת. "הפניות האלו מוכיחות כי קיים קונצנזוס רחב בעם בכל הנוגע להתנגדות לפעילות מיסיונרית, ומראות כי לב ישראל ער לה' ולתורתו. על ממשלת ישראל להאזין לרחשי לב הציבור ולאכוף את חוק המיסיון".
 
אנא יהוד: כל הפרטים על דף ההסברה החדש בערבית
 
בשורה מרגשת ומשמחת מבית היוצר של יד לאחים: דף בשפה הערבית הוקם בימים אלו, על ידי המחלקה להצלה מטמיעה של הארגון. מטרת הדף היא להנגיש יהדות בסיסית בשפה הערבית והסברים על מיהו יהודי, מהו יהודי ופרטים נוספים על זהותו של האדם היהודי ועל היהדות. הוא הוקם לטובת הדור השני והשלישי - בנים ובנות שנולדו בכפרים הערביים לאימהות יהודיות ולאבות ערביים. 
   

 

יד לאחים נעזר בתרגום תכני הדף, כמו גם בהתיעצות "מתוך השטח" כדי להציג אותו בצורה הטובה ביותר – עם אדם המתגורר בכפר ערבי עוין, עמוק בשטחי יו"ש, שבגיל 56 גילה את עובדת היותו יהודי, לאחר שאמו סיפרה לו לפני פטירתה כי היא יהודייה. אותו אדם – הנשוי לערביה ואב לילדים רבים - יצר קשר עם יד לאחים ובמקביל להתקרבותו ליהדות הוא הציע את עזרתו בכל המצטרך, כמי שמכיר לפני ולפנים את הזהות הערבית ואת ההרגשה לגלות את מוצאו היהודי באמצע החיים... ביד לאחים תולים תקוות רבות בדף החדש, ומדברים על אלפי יהודים במגוון גילאים הנמצאים בכפרים ערביים כבנים לאימהות יהודיות, ואשר רבים מהם מבקשים לדעת עוד על עובדת היותם יהודים – ומבלי שאיש בסביבתם ידע זאת - אך עד כה לא היתה להם דרך ראויה לעשות זאת.
 

תפילה לזיווגים בעמוקה בערב ראש חודש חשוון
 
שליחי יד לאחים עלו ביום חמישי האחרון, ערב ראש חודש מר-חשוון ה'תשע"ח לציונו של התנא יונתן בן עוזיאל בעמוקה לתפילה על מעוכבי שידוך שהם או בני משפחותיהם העבירו את שמותיהם ליד לאחים. התפילה הזו נערכת כבר במשך כשנה בכל ערב ראש חודש, אך בתקופת החגים הצטרפו אליה כמה מאות רווקים ורווקות שגם שמותיהם יוזכרו בל"נ מעתה בכל תפילה עד למציאת זיווגם בעז"ה. האחראית על מוקד התפילות של יד לאחים מספרת כי מידי חודש מתקשרים למוקד צעירים וצעירות ששמותיהם הוזכרו בתפילות אלו והם מבקשים להסיר את שמותיהם מהרשימה לאחר שבס"ד הם זכו למצוא את בן זוגם...


 

 
לפרטים נוספים ניתן לחייג למשרדי יד לאחים בטלפון 9234*, או כאן

 
עשרות קוריאנים במתקפה מיסיונרית בחול-המועד סוכות
 
לא פחות מ-20 מיסיונרים שהגיעו במיוחד מקוריאה הדרומית לצורך כך, פשטו יחד עם עשרות מיסיונרים מקומיים על מקומות הומי אדם בחול-המועד סוכות האחרון, במטרה לנצל את יציאתם של ההמונים לרחובות ולנסות להביאם להמיר את דתם לנצרות. 
   

במוקד הפניות של יד לאחים המאויש 24 שעות ביממה, דיווחו על עליה של כ-300% לעומת מספר הפניות הממוצע אודות פעילות מיסיונרית המגיע מידי יום למוקד. חוצפתם של המיסיונרים גברה הפעם כאשר הם התמקמו גם בסמוך לשריד בית מקדשנו – הכותל המערבי, בנסותם לנצל את עלייתם של מאות אלפי אנשים שהגיעו למקום הקדוש בימי חול המועד, חלקם לזכר העלייה לרגל שהייתה נהוגה בבית המקדש בחג הסוכות.

פעילי יד לאחים שהתכוננו מבעוד מועד לפעילות הזו, נערכו במרכזי הערים הגדולות לקדם את פני המיסיונרים, וצוותים הוזנקו לעבר כל מקום שבו דווח על פעילות המיסיונרים – ובכלל זה כמובן גם לכותל המערבי. בהגיעם למקום, הזהירו הפעילים את העוברים והשבים מפני התרמית של חברי הכת, וגרמו לאנשיה להסתלק בבושת פנים.
 
זה קורה השבוע: כל הפרטים על ברכת "ותן טל ומטר לברכה"
 
בכל תחילתה של שנה חדשה, השאלה הגדולה מכולן היא מה טיבו של החורף העומד לפנינו; גשום או יבש, שחון או מבורך?
 
בשל מיקומה של הארץ בתוואי צחיח למדי, לעומת מדינות אחרות השופעות מים וגשמים, תיקנו חכמינו תפילה מיוחדת שנאמרת שלשה פעמים ביום, בכל יום מימות החורף ותכליתה הוא בקשת ברכה על ירידת הגשמים.
 
ההקדמה לכך נעשית בחג 'שמיני עצרת' (היום השמיני מחג הסוכות), שבו נאמרת ברוב עם 'תפילת הגשם' המיוחדת. בתפילה מוזכרים אבות האומה - אברהם, יצחק, יעקב, משה ואהרן בהקשר שלהם למים, ובצירוף הבקשה "בעבורם אל תמנע מים"... 

עם סיומו של אותו מעמד מזכירים את הגשם בכל תפילת 'שמונה עשרה', כשאומרים את המילים "משיב הרוח ומוריד הגשם". אבל שבועיים ימים לאחר מכן, בתאריך ז' במרחשוון (השנה יוצא תאריך זה ביום שישי הקרוב, ה-27.10.17) מוסיפים לאזכרת הגשם גם בקשה מפורשת מאלוקים לירידתו "ותן טל ומטר לברכה". הסיבה שהבקשה לירידת הגשמים ממתינה עד לתאריך זה, נעוצה בעובדה שהיהודים מבבל שהיו עולים לרגל לבית המקדש בחג הסוכות, הספיקו רק אז לחזור לבתיהם המרוחקים. אגב, מכאן ניתן ללמוד את הערבות ההדדית שצריכה להיות בינינו.
 
ברוב הקהילות הספרדיות נוהגים להוסיף מז' במרחשוון ברכה שלמה המוקדשת לתפילה על הגשם.
 
יחד עם זאת, הבקשה על הגשמים בז' במרחשוון היא רק בארץ ישראל הזקוקה לגשם יותר משאר הארצות. בחוץ לארץ מוסיפים את המילים "ותן טל ומטר לברכה" רק ב-5 או 6 בדצמבר (תלוי אם חודש פברואר מכיל 28 ימים או 29).
 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100