הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 22, אלול תשע"ח

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

 

האזינו: במסגרת המאבק במיסיון הנוצרי, רשת ב' בדיווח נרחב על ניסיונות הטפה לקטינים


 

 

בתכנית 'סדר יום' ב'כאן' רשת ב' הרימו את הכפפה ודיווחו בהרחבה על פעולות המיסיונרים מכת "היהודים המשיחיים" להמיר את דתם של קטינים לנצרות.


במהלך המשדר עלה כתב הרדיו בדרום, אסף פוזיילוב שדיווח כי הוא אישית נחשף למקרים הקשים של שידול ילדים ובני נוער להמרת דת, שיד לאחים העביר אליו בנושא, וקבל על כך שלמרות פניות שלו ושל יד לאחים למשטרת ישראל, כדי שזו תעצור את ההשתוללות המיסיונרית בקרב קטינים ברשת הנוגדת לחוק– לא נעשה דבר. אחריו עלה אב לילד שבנו בן ה-11.5 החל להאמין ביש"ו וסיפר למאזינים בכאב עד כמה הוא ורעייתו הוכו בתדהמה כאשר נודע להם כי בנם הצעיר נפל לכת מיסיונרית נוצרית.


האב תיאר כיצד באמצעות סרטון פרסומת מיסיונרי ברשת המקוונת, נגרר בנו לקשר הדוק עם המיסיונרים ועבר לאמונה הנוצרית. בסוף דבריו הוא הודה נרגשות לאנשי יד לאחים שטיפלו בבנו, הצילו אותו מרדת שחת וכיום עוזרים לו לשוב ליהדות. מגישת התכנית, קרן נויבך, הבטיחה למאזינים כי תמשיך לעקוב אחר הנושא ולא תוריד אותו מסדר היום.

 

 


לקראת השנה החדשה: ילדים יהודים שחולצו מכפרים ערביים נשאו תפילה במערת המכפלה

 


 

פרויקט החונכות של יד לאחים הוא אחד מנושאי הדגל של הארגון, בשל החשיבות הרבה בהשבתם לעמם של אותם ילדים יהודים שחולצו עם אמותיהם מכפרים ערביים. הפרויקט הזה גם נותן גב תומך לאימהות החד-הוריות ועוזר להן להקנות לילדיהן מסורת, חינוך יהודי ודרך ארץ. הקשר בין הילדים לחונכים חזק והדוק, ובתמונה הזו נראים דוד, אהרן ועידו שעד לפני כשנה נקראו עבד, רפיק וג'אמל בטיול שעשו עם החונך שלהם למערת המכפלה. "הם חייגו אלי וביקשו שנצא לטיול היסטורי שיכלול גם תפילה לקראת תחילת שנת הלימודים והשנה החדשה העומדת לפתחתנו, וכך יצאנו ליום כיף שכלל גם תפילה וביקור במערכת המכפלה, בה טמונים אבות העם היהודי" אומר החונך שמטבע הדברים לא יכול להיחשף. "אני מודה להשם שנתן לי את הזכות לעזור להם לחזור לעם היהודי ולהכיר את שורשיהם. אכן, אין מוותרים על אף יהודי".

 

 


12 הימים האחרונים של אלול = הזדמנות לתיקון 12 חודשי השנה

 

חיינו מורכבים ממחזוריות קבועה ומשעממת למדיי. יום רודף יום, שבוע רודף שבוע, חודש אחר חודש, שנה אחר שנה. רבים מחפשים אמצעים חיצוניים לשבירת השגרה. יש היוצאים לטייל בעולם; יש המחליפים מקצוע ומקום עבודה; אחרים עוברים מעיר לכפר ומכפר לעיר. כל זה נועד למטרה אחת - למצוא את הטעם שבחיים. האמת היא, שמי שחי על-פי התורה, משוחרר ממעמסת השגרה והאפרוריות. התורה מעניקה לאדם היהודי מסגרת חיים שמאפשרת לו להתחדש, להתרענן, להשתחרר מהשגרה ומהאפרוריות.

מסגרת החיים הזו מעניקה תוכן ומשמעות לכל יום ולכל שבוע. לוח-השנה היהודי מגוון להפליא. לכל חודש אופי וצביון מיוחדים. החגים והמועדים ממקדים את תשומת-הלב לתוכניהם הייחודיים. יש ימי אבל ויש ימי שמחה. גם פרשת השבוע מעניקה תוכן ומשמעות מיוחדים לכל שבוע. במיוחד בולט הדבר בחודש אלול, שמשנה את כל מערכת החיים היום-יומית.


חודש אלול מקביל למאזן השנתי בעולם העסקים. איש-עסקים לעולם לא יוכל לדעת אם הוא מתקדם או נסוג, מרוויח או מפסיד, אלא אם כן יעצור אחת לשנה את הפעילות השוטפת ויערוך מאזן מפורט על מצב העסק. כך גם בחיי הרוח - אין האדם יכול לדעת היכן הוא עומד, וודאי שקשה לו להשתפר ולהתקדם, אם לא יעצור ויערוך את חשבון-נפשו.

לשם כך ניתן לנו חודש זה. חודש שבו אנו עוצרים את מירוץ החיים השגרתי. עוצרים, בודקים את עצמנו, בוחנים את הישגינו בשנה החולפת, מתייצבים ביושר מול כישלונותינו ומגרעותינו, ומחליטים לתקן, לשפר, להוסיף.

ואת המשימה החשובה הזאת איננו עושים לבדנו. בחודש אלול הקב"ה מתקרב אלינו יותר מבכל ימות השנה. הוא נמשל למלך שיוצא אל השדה, אל העם. אין צורך לעבור מחסומים, פקידים וראשי לשכות. כל הרוצה יכול לגשת אל המלך, להתקרב אליו, לשאוב כוחות ולבקש את משאלות-ליבו. הקב"ה קרוב עכשיו לכל יהודי. קל יותר לקבל החלטות טובות, קל יותר להשתפר ולהשתנות.

חשבון-הנפש צריך להיות אישי. לא להכות על חזה הזולת. קודם-כול צריך יהודי לבקר את עצמו. ביקורת עצמית מביאה בניין, תיקון והתחדשות, ואילו השפלת הזולת גורמת את ההפך.

יום רביעי השבוע יחול בתאריך העברי י"ח (ח"י) באלול, שהוא למעשה היום ה-18 בחודש זה. בחסידות מוסבר כי החל מיום י"ח לחודש אלול ועד ראש השנה ישנם 12 ימים, ובהם יש את הכוח לתקן את 12 חודשי השנה. בכל יום ניתן לתקן חודש אחר.

אם כל חודש אלול הוא חודש של חשבון נפש, תיקון ותשובה, הימים האלו ראויים לכך אף יותר.

זה הזמן לפנות אל הקב"ה ולבקש רחמים, כל אחד על עצמו ועל בני משפחתו, וכן על כלל עם-ישראל. נתחזק אפוא כולנו, ננצל כהלכה את חודש אלול, ושתהיה לנו כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה.

מתוך אתר chabad.org.il

 


הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100