הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 30, טבת, תשע"ט

 

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

 רדיו 'קול חי' מציג: שעת שידור מיוחדת על הפעולות להצלת יהודיות מכפרים ערביים  


 

קרדיט: ישי לפידות

לכבוד חג החנוכה ניאותה הנהלת רדיו 'קול חי' להקדיש תכנית שלימה לפעילות הקודש של 'המחלקה להצלה מטמיעה' ביד לאחים. מגיש התכנית, הרב משה בן לולו ראיין במהלך תכניתו הפופולארית 'הפוך על הפוך' את גב' שורי קוסטליץ מהמחלקה כדי שזו תספר על הפניות המגיעות למחלקה מנשים יהודיות הנמצאות בסבך יחסים עם בני מיעוטים, על החילוצים המורכבים של מחלקת הביטחון של הארגון, על אומץ ליבה של אימא יהודייה שלימדה את בנה להניח תפילין בכפר הערבי, ועל המשך הטיפול בנשים האלו לאחר חילוצן. בתכנית התראיינו גם נשים שהיו בקשרים כאלו וניצלו מהם בזכות פעילות יד לאחים. היה מרתק.

להאזנה


 יְוָנִים נִקְבְּצוּ עָלַי: עשרות אלפי חומרי מיסיון נשלחו לבתי ספר דתיים ברחבי הארץ

עשרות אלפי משלוחים של חומרי מיסיון מובהקים ומפוקפקים נשלחו בימים אלו לרבנים, שוחטים, גבאי בתי כנסת ואישי ציבור. במקביל נשלחו חומרי מיסיון רבים היישר לעשרות בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. גל של תלונות זרם בימים האחרונים אל מטה המשרדים הראשיים של יד לאחים עם מידע ופרטים על החומרים. ביד לאחים ציינו כי עזות המצח המיסיונרית באה לידי ביטוי בכך שלחומרים צורפו באופן רשמי ספרי "הברית החדשה".

ביד לאחים נפתחה מלחמת מנע הסברתית כדי להזהיר גדולים על הקטנים ולהתריע מפני החומרים הללו ומטרתם ההרסנית. בשל סמיכות האירועים לחג החנוכה, כרוזים תחת הכותרת "יוונים נקבצו עליי" הופצו בכל רחבי הארץ ובהם קריאה לכל מי שקיבל את החומרים הללו או נתקל בהם להשמידם מידית ובמידת הצורך לפנות אל מוקד יד לאחים ולעדכן בכל הפרטים הרלוונטיים. במקביל ננקטים כל המאמצים על מנת לבלום את המשך התפוצה. עו"ד מורגנשטרן, בא כוח יד לאחים, פנה במכתב בהול אל היועץ המשפטי לממשלה, והעמידו על היקף התופעה, לנוכח העבירה הברורה על החוק האוסר בתכלית הטפה מיסיונרית בקרב קטינים.

במקביל נודע ליד לאחים על פנייה, אחת מרבים, של מפקח בחינוך הממלכתי דתי שהודיע להנהלות בתי הספר והצוותים הזו הלשון: "חברים יקרים חנוכה שמח. מה שבתמונה התקבל במשרדי בתוך חבילה קטנה בדואר אתמול בבוקר. מסתבר ש'בימים ההם בזמן הזה' איננה רק סיסמא, גם היום מנסים להעבירנו מדתנו. לדעתי מדובר גם על עבירה של ממש בהפצת חומר מיסיונרי למוסדות חינוך".

המפקח קורא למנהלים ולמחנכים: "היו ערניים במוסדותיכם! שווה גם עיסוק חינוכי בהנחה שהתלמידים יכולים להיחשף לחומרים כאלה במקומות שונים, גם במרחב הווירטואלי".

במקביל פנתה הנהלת יד לאחים, במכתב אל שר החינוך נפתלי בנט: "בשנים האחרונות העברנו עשרות פניות ותלונות למשטרה על עבירות של ארגוני המיסיון בישראל. לצערנו התלונות נסגרו ופניותינו נגנזו. היה זה רק עניין של זמן עד שארגוני המיסיון יסירו את הכפפות ויבינו שהם חסינים בפני החוק. הם מתנהלים באין מפריע, מפרים את החוק פעם אחר פעם ופועלים לפגוע במדינת העם היהודי".

הנהלת יד לאחים מבקשת במכתבה: "אנו מבקשים ממנכ"ל משרדך להפיץ מכתב בקרב מנהלי ובתי הספר של החמ"ד הוראות מיוחדות כיצד לנהוג בעת אירוע שכזה. בנוסף, אנו מבקשים לקיים דיון דחוף בוועדת החינוך של הכנסת לבדיקת הנושא עם הגורמים הרלוונטיים".

ובתוך כך נודע ליד לאחים כי הפיקוח במשרד החינוך הגיש תלונה למשטרה בנושא. מיד לאחים נמסר כי יינקטו כל המאמצים והאמצעים לבלום את המשך הפצת החומר המיסיונרי וכי "התקווה היא כי כשם שהמכבים ניצחו את היוונים, כן תהיה לנו, בימים ההם בזמן הזה".

 

פועלים לפגוע במדינת העם היהודי. מכתבה של הנהלת יד לאחים לשר החינוך סוף טוב: הצעיר המוסלמי שחזר ליהדותו באמצעות יד לאחים - נישא בחתונה מרגשתעין לא נותרה יבשה כאשר דניאל דבש ענד את הטבעת על אצבעה של כלתו הטריה וקרא "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל". לכאורה עוד חתונה שגרתית שכמוה נערכות מאות מידי לילה, אלא שהסיפור העומד מאחוריה, שונה לגמרי:


הכול החל לפני כשנתיים ימים, כאשר למוקד החירום של יד לאחים הגיעה פניה מצעיר מבולבל בשם נידאל, שסיפר כי הוא נולד וגדל כמוסלמי בצפון ירושלים, אך כעת נודע לו כי למעשה הוא יהודי על פי ההלכה.


בירור מעמיק ומהיר של אנשי יד לאחים העלה כי נידאל אכן נולד כבן יחיד לאם יהודייה ולאב ערבי, כשנה לאחר חתונתם המעורבת. למרבה הצער נפטרה האם באופן פתאומי בגיל צעיר, כשהיה רק בן 6 והיא לא הספיקה לספר לו על המשמעות של להיות בן לאם יהודייה" .גדלתי בבית מוסלמי לחלוטין, דיברתי ערבית והתפללתי 5 פעמים ביום" סיפר נידאל בצער. "אבי גידל אותי כמוסלמי טוב ומעולם לא הרחיב איתי על מוצאי מצד אמי".


מסלול חייו היה יכול להמשיך כך לאורך ימים ושנים, אלא שמשמיים רצו אחרת: עמית יהודי למקום העבודה של נידאל ששמע ממנו כי אמו יהודיה, בישר לו כי העובדה הזו הופכת אותו בעצמו ליהודי כשר.


מבולבל, הוא צלל לעומק העניין וכשהוברר לו כי כך הם פני הדברים, פנה ליד לאחים בבקשת עזרה בהולה.


עם קבלת הפניה, הועבר הסיפור לטיפולו המסור של הרב יואב זאב רובינסון, מנהל המחלה להצלה מהתבוללות והשניים נפגשו עוד באותו היום. "המחלקה שלנו רגילה לטיפולים מידיים במקרים המובאים לפתחה, ותוך שעה קלה מיהרתי לירושלים כדי לפגוש אותו" מספר הרב רובינסון. הפגישה הזו הפך לקשר חברי של ממש, תוך שהרב מעניק מניסיונו רב השנים לצעירים וצעירות שנתונים במשבר זהות דומה. הם החלו ללמוד יחד ולהעמיק בנושא ונידאל ששב בינתיים ליהדותו ונקרא בשם דניאל, נחשף לעולם חדש, שהורחק ממנו עד כה בכוח הזרוע. הוא עבר להתגורר בדירה שכורה במרכז ירושלים, החל להתקרב ליהדות ואפילו נפגש עם אמה של אמו ועם בני משפחתה האחרים. "נחשפתי לעולם חדש ומרתק. עולם של קדושה. הייתי מוסלמי די אדוק, אבל לחיות כיהודי זה עולם אחר לגמרי. עולם של קדושה. בכל בוקר כשאני אומר 'מודה אני', אני גם מודה לקב"ה על כך שהוא גילה לי את יהדותי ונתן טעם של משמעות לחיי".


בשל חשש לשלומו מצד בני משפחתו הערביים דניאל  החליט לעזוב את ירושלים, כשיד לאחים עזר לו לשכור דירה טובה בעיר מרכזית בדרום הארץ והרב רובינסון ממשיך ללוות אותו על כל צעד ושעל.
בשבוע האחרון, שנתיים ימים בלבד לאחר שחזר ליהדותו, התחתן דניאל עם צעירה יהודייה בחתונה מפוארת וכך פתח דף חדש נוסף בחייו היהודיים.

 

 חדש בתל אביב: מניחים תפילין מול עמדת המיסיון להמרת דת


מול דוכן של הכת הנוצרית "עדי השם" הפועל באופן קבוע בשדרות רוטשילד בתל אביב, להמרת דתם של העוברים והשבים, החל יד לאחים להפעיל דוכן המזמין את העוברים והשבים לטעום מאורה של היהדות ולהתחבר לאלוקי ישראל באמצעות הנחת תפילין. את הדוכן מפעיל ע. מתל-אביב.

"נולדתי בארה"ב במשפחה שהיתה מנותקת מהיהדות וב"ה שזכיתי להכיר את יהדותי ולהתקרב לאלוקי ישראל" הוא אומר "אני רואה זכות לעמוד בסמוך לדוכן הנוצרי הפרובוקטיבי ולהזהיר את העוברים והשבים מפני אנשי הכת שמנסים להפריד אותם מיהדותם בדרכי מרמה".

 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100