הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 34, אדר ב', תשע"ט

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים  


 הבת של אחמד טיבי מודה: לא אתחתן עם יהודי. זה לא הולך ביחד

בעבר סיפרנו לכם כמה פעמים על חברי כנסת ואישים בולטים אחרים מהציבור הערבי המודים בגילוי לב כי לא יתנו לילדיהם להתחתן עם יהודים, כיוון שמדובר בשני עמים עם מנטליות שונה שאינם יכולים להתחבר.


הפעם מי שיוצא עם הודאה דומה היא נטלי טיבי - ביתו של חבר הכנסת אחמד טיבי, שאמרה את הדברים בראיון לערוץ 12.

כשנשאלה האם היית יוצאת עם יהודי ענתה טיבי בהחלטיות. "לא. אני פשוט לא חושבת שזה מתאים.


נכון, איננו צריכים אישור על סכנת ההתבוללות והצורך להימנע ממנה - אבל גם מי שאינם יהודים מבינים: יהודייה וערבי, ערביה ויהודי זה פשוט לא הולך. לכבד- כן. להתבולל- לא.  

 


 ביום עיון מיוחד: חונכות יד לאחים קיבלו כלים להעצמת ילדי הניצולות בפורים ופסחביום שלישי השבוע נערך יום עיון מיוחד לחונכות ילדי יד לאחים, לקראת חג הפורים וחג הפסח ההולכים וקרבים. ביד לאחים זה כבר הפך לנוהל קבוע: אחת למספר חודשים מגיעות החונכות המלוות את ילדות וילדי הניצולות, ליום עיון מיוחד המעניק להן כלים נוספים ובעיקר הרבה כוח בשליחות החשובה שהן עושות מידי יום במסירות רבה.


את היום שארגנה גב' דפנה זולדן - רכזת פרויקט החונכים ביד לאחים, פתח הרב יעקב אריאל, לשעבר רבה של רמת גן בדברי חיזוק לחונכות שעוסקות במלאכת הקודש של הצלת נפשות.


בהמשך דיבר הרב אלי שיינפלד שהרחיב על עניינו של חג הפורים בראי חינוכי. הרב שיינפלד הרחיב  על מסכות שעלינו לחבוש לפעמים על עצמנו כדי לצלוח את משימות החיים, על בניית אמון בין החונכות לילדים שעברו מסכת חיים לא קלה, ועל האור שיכולה כל חונכת להביא לחושך של הילדים האלו, לאור הרקע ממנו הגיעו.


לאחר ארוחת ערב נערכו סדנאות נוספות והיום כולו נחתם בשיח בין החונכות שיתוף וחיזוק אחת של השניה. 

 

 

 

 תושבי גיתית שבבקעת הירדן הקימו וועד פעולה נגד תושבים מיסיונריםלאחר שילדה מהיישוב גיתית שנכנסה לביתה של משפחה חדשה ביישוב הקטן השוכן בבקעת הירדן, החלה לשאול את הוריה על האמונה הנוצרית ביש"ו, הבינו ביישוב כי משהו חריג אירע. בירור מעמיק שלהם, בסיוע אנשי יד לאחים שאליהם פנו לעזרה, גילה כי שתי משפחות מיסיונריות, האחת ממוצא הולנדי והשנייה ממוצא פינלנדי המשתייכות לכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" עברו להתגורר ביישוב, בלא שאנשי המקום מודעים להשתייכותם לאותה כת מסוכנת.
 
במוצאי השבת האחרונה, התכנסו 30 מתושבי היישוב הדתי יחד עם רבו של המקום לכנס חירום שנערך בבית הכנסת. איש יד לאחים הרב בנימין קלוגר דיבר עם המשתתפים אודות הסכנה המיסיונרית, ושיתף את סיפור חייו כמיסיונר כדי להמחיש לנוכחים את דרכי פעולתה של הכת.

בסופו של כינוס החירום הוחלט על ידי מספר תושבים לפעול בכדי למנוע כל אפשרות של השפעה שלילית ומיסיונרית.

 


 רבה של אור יהודה בפגישה עם בכירי הפעילים יד לאחים: גם אני תוצר של יד לאחים
הרב ציון כהן שליט"א, רבה הראשי של אור יהודה הגיע ביום שלישי השבוע לפגישה עם ראשי האגפים ב'מחלקה להצלה ממיסיון' של יד לאחים. ראשי האגפים התרגשו מהכבוד שהעניק להם הרב שטרח להגיע למשרדי הארגון למרות עיסוקיו הרבים והחשובים והאזינו ברוב קשב לדברי החיזוק שנשא בפניהם. בין היתר גילה הרב לאנשי הארגון כי הוא עצמו תוצר של יד לאחים. "לפני כ-45 שנים אנשי הארגון הקדוש הזה ביקרו בבית הורי בדרום הארץ. ביקור שבזכותו עברתי ללמוד בישיבות הקדושות והגעתי לאן שהגעתי. עד היום אני אסיר תודה לארגון ולרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל שעמד בראשו ושזכיתי מאוחר יותר להכירו באופן אישי".


 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100