הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 36, ניסן תשע"ט

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

 150 עולים מחבה"ע שניצלו מהמיסיון - באירוע מרגש לקראת חג הפסח

 

האירוע השבוע במתנ"ס באשדוד

 

בעקבות פעילות אינטנסיבית של פעילי יד לאחים בערים "קולטות עלייה" כאשדוד, בת ים, אשקלון ובאר שבע למול פעילות ארגוני המיסיון הפועלים בעיקר בקרב הקהילות של עולי רוסיה, נוצרה קהילה גדולה ומגובשת של ניצולי מסיון. מדובר ביהודים שנטלו חלק בפעילות הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" שניצלה את תמימותם ובדידותם, אולם לאור הפעילות העיקשת של יד לאחים, הם הבינו את הסכנה האורבת להם וניתקו כל קשר עם המיסיונרים.


כהכנה לחג החרות – שלרבים מהם מהווה גם חג חירות אישי, אחרי יציאתם מציפורני הכת - החליטו ביד לאחים על קיום כנס ייחודי שיכלול קטעי שירה מרגשים מבית אבא כשהם שזורים בדברי חיזוק תורניים מפי רבני יד לאחים.


כמאה וחמישים מאותם יהודים התאספו השבוע במתנ"ס דיונה שבאשדוד. האומן שלמה ניזין שמוכר מאוד בקרב העולים מחבר העמים, נתן את קולו בשירים יהודיים עתיקים כשהקהל כולו דומע בהתרגשות. אחריו נשאו דברים שניים מרבני יד לאחים, גם הם עולים מחבר העמים, שדיברו על חג החירות שנותן לכל יהודי את הכוח לצאת לחירות אמתית ועל כך שבימים האלו שבין פורים לפסח ניתן לחולל מהפיכה בחיים של כל אחד.


בסיומו של הערב קיבלו כל הנוכחים שלישיית מצות עבודות יד. ביד לאחים עושים בימים אלו מאמצים להשיג בעבור אותם יהודים גם סל מצרכי מזון נכבד לרגל החג. "הפעילות המיוחדת הזו היא חוליה נוספת בשרשרת פעילויות שעוד נכונו לקהילה ההולכת וגדלה עם קהילת העולים" אומרים המארגנים.

 

 ככה משמחים חתן וכלה שחולצה מכפר ערבי

לפני מספר שבועות זכינו לחתן עוד זוג מיוחד:
עד לפני מספר חודשים הייתה האישה בקשר עם גבר ערבי וחיה אתו בכפר ערבי במשך כמה שנים. הזוגיות הזו שנועדה מראש לכישלון, לא עבדה כמובן גם הפעם, ואחרי שפנתה אלינו בבקשת עזרה וחולצה מהכפר, הכירה הצעירה בחור יהודי והשניים החליטו להתחתן ולהקים בית יהודי כשר - בליווי צמוד של העובדת הסוציאלית ויתר העוסקים במלאכת הקודש שהיו קשורים לסיפור.


לנוכח סיפורה של הכלה, הסכים מתנדב שלנו לבוא ולנגן ללא תשלום בחתונה וחיפש מישהו נוסף שיבוא לנגן אתו. אחרי חיפוש לא קצר הוא מצא נגן סקסופון צעיר שלומד בישיבת ההסדר בצפת וסיכם אתו על הסכום שישולם לו מיד לאחים.


תוך כדי החתונה, התוודע הנגן הצעיר לסיפורה של הכלה, וכשהגיע השבוע זמן התשלום, הוא החליט לוותר על התשלום והוא מוותר עליו לטובת הפעילות שלנו.
כששמענו על כך התרגשנו. עם ישראל חי!

 

 גדל בכפר ערבי – והשבוע חגג בר מצווה כיהודי

 

יואב לומד את סדר הנחת התפילין

 

במשך חמש שנים גדל יואב (שם בדוי) אצל אביו המוסלמי בכפר הערבי. לפני שמונה שנים הוא חולץ עם אמו ואחיו הצעיר מהכפר הערבי והמשפחה כולה שבה לעם ישראל, כשבד בבד יד לאחים עוזר להם גם במציאת ובמימון דירה הולמת, מציאת עבודה לאשה היהודייה ולשאר הצרכים הבסיסיים.


השבוע, במעמד מרגש מאד, זכה יואב לחגוג את בר המצווה שלו בהנחת תפילין ראשונה ומרגשת בבית הכנסת - יחד עם החונך של יד לאחים שדאג להכינו מראש ליום הגדול.
מאוחר יותר עלה יואב לתורה וקרא את הפרשה בקול רם בבהירות וברהיטות - תודות לסב היקר (אבי האם) שלימד ושינן אתו את קריאת התורה.

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100