איומים על חיי פעיל בכיר ביד לאחים שבעברו שימש כמיסיונר

בצהרי יום שישי האחרון צלצל הטלפון במשרדי יד לאחים בירושלים. הדובר מעברו השני של הקו ביקש לשוחח עם הרב בנימין קלוגר, מראשי האגף למאבק במיסיון. כשענה הרב קלוגר, הציג הלה את עצמו כ"חננאל כ." באומרו כי הוא חבר בקהילה המשיחית 'מבשרת מלכות' אשר העומד בראשה הוא שמעון נחום.

"רציתי לבקש שתפסיק להתערב בחייהם של אנשים" אמר המיסיונר. כאשר ביקש הרב קלוגר הסבר לאיזו התערבות מתכוון הדובר, לא הופתע כלל מן התשובה. המיסיונר החל להתמרמר ואמר בזעם כי "יש אנשים מהקהילה המבקשים להתגייר ברבנות ואתה מכשיל ומונע מאיתם לעשות זאת".

חברים רבים בקהילות המשיחיות פונים לרבנות בתואנות שווא על רצונם להתגייר ולקבל את הדת היהודית. באופן זה משיגים המשיחיים הלא יהודים אזרחות מתוקף חוק השבות וכך פועלים מישראל כבסיס פעולה האולטימטיבי עבור העושים לילות כימים להשמדת עם ישראל רח"ל. האגף למאבק במיסיון של יד לאחים פועל למיגור תופעה זו וחושף שוב ושוב את דרכי פעולותיהם ורצונותיהם האמיתיים של המיסיונרים. (לכתבה בנושא לחצו כאן)

הרב בנימין קלוגר הוא גר צדק ובעברו שימש כמיסיונר בצרפת. במסגרת פעילותו כמיסיונר בכיר, קיבל הוראה לפעול בעיקר בקרב יהודים שכן "הם העם הנבחר והכי חשוב להמיר את דתם". בשלב מסוים החליט להתחקות אחר העם היהודי ומהותו וגמלה בלבו ההחלטה להתגייר. את תהליך הגיור הוא התחיל אצל הרב אליהו דאהן רבה של העיר ליל שבצפון צרפת וגויר כדת וכדין על-ידי הרב עזרא בצרי מירושלים ת"ו, כיום הוא נמנה עם בכירי פעילי יד לאחים, כשהוא ניצב בחזית המאבק במיסיון ובכתות וקוצר הצלחות לא מבוטלות בפעילותו.

‏לאחר שפרק המיסיונר את זעמו, הסביר לו הרב קלוגר את חומרת מעשי ההונאה בהם מערימים אנשי המיסיון על הרבנות כשהם פועלים אף בניגוד לאמונתם המשיחית. בשלב זה, החל המיסיונר לאיים ולפרט את סיבת השיחה הטלפונית. "כדאי לך להיזהר", איים בלשון חדה. "אנחנו נטפל בך לאט לאט".

כאשר הובהר לו כי איומים כאלו ואחרים לא ירתיעו וכי כל פעילות אלימה לא תמנע מארגון יד לאחים להיאבק בניסיונות השמד, הוסיף המיסיונר לאיים בחומרה והוסיף כי "לאחר שנטפל בך נעבור לילדיך והם ימותו אחד אחד". עפ"ל.

‏ביד לאחים רואים בחומרה רבה את המשך האלימות המיסיונרית המתבצעת על ידי ארגוני המיסיון המשיחי שאינם בוחלים בשום אמצעי ומבהירים בפעולותיהם האלימות והבלתי מוסריות את פרצופם האמיתי. יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הנחה את הרב קלוגר להגיש תלונה במשטרה על איום ברצח והבהיר כי "אין ספק שהצלחות פעילותו הנמרצת של הרב בנימין קלוגר, שרכש ניסיון אדיר במעשי המיסיון העניפים ובקי היטב בנפשות הפועלות ובשיטות הפעולה שלהם בפרוטרוט, מוציאים את המיסיונרים משלוותם, אך על הרשויות לאתר את פורעי החוק, בטרם יהיה מאוחר".