נישואי תערובת

נישואי תערובת

נישואי תערובת

ראשי > נישואי תערובת

נישואי תערובת או התבוללות?

המושג "נישואי תערובת" עלול להישמע תמים ולא מזעזע למי שלא מבין את האיום הנורא הטמון בו. נישואי תערובת בהם יהודי או יהודייה מתחתנים עם גוי הם השואה השקטה שמכלה כל שנה עוד ועוד חלקים יקרים מהעם היהודי. מדובר בהתבוללות וטמיעה של בנים לעם ישראל שמחוסר בחינוך נכון או בגלל משבר ורגעי מצוקה, כורתים את הענף עליו הם יושבים ומנתקים חס ושלום את עצמם ואת כל הדורות הבאים אחריהם משורשיו העמוקים של העם היהודי.

נישואי תערובת עם בני מיעוטים

בארץ ישראל לכאורה בעיית נישואי התערובת אמורה להיות מצומצמת וכמעט בלתי קיימת בשל המגורים בסביבה יהודית כמעט כולה, אך כל זאת רק לכאורה בגלל שדווקא כאן בארץ ישראל יש חסר גדול בחינוך להתבדלות וייחודיות של יהודי מבני עמים אחרים ובפרט כשלצידנו קיימים יישובים וכפרים ערבים לרוב, מתוכם קיימים כאלו שמנצלים מצבי חולשה ויוצרים קשרים המובילים לצערנו הרב לנישואי תערובת קשים וכואבים.

נלחמים בנישואי תערובת

תופעת נישואי תערובת והקשרים של נשים ונערות יהודיות עם בני מיעוטים, היא תופעה כאובה ורחבה, שגדלה בכל שנה בהתמדה. הקשרים מתפתחים לרוב על רקע מצוקה והערכה עצמית נמוכה של הבנות, מה שמוביל לניצולן על ידי בני הזוג ולאלימות לסוגיה. הילדים הרבים הנולדים מקשרים אלו, גדלים בסביבה ערבית, כערבים לכל דבר. כל אחד מהם הוא אילן שלם שיכול להיגדע מעם ישראל לנצח.
בני המשפחה והסובבים את הנערה, שרואים בסבלה ורוצים לעזור לה, מוצאים עצמם חסרי אונים, מבלי יכולת להושיע. הם פונים ליד לאחים שמעניק להם מענה מיידי ומקיף בכמה דרכים בו זמנית. ראשית מצמידים לה עובדת סוציאלית שתעמוד איתה בקשר קבוע. במקביל, הוריה של הצעירה מקבלים "הדרכת הורים" כדי לשמור איתה על קשר ככל הניתן, ומחלקת הבטחון של הארגון שוקדת על תכנית מותאמת לחילוצה ואגב כך מכינה לה דירת מסתור במיוחד עבורה. יד לאחים מחזיק עשרות דירות מסתור ברחבי הארץ, אותן הוא מקדיש לטובת המחולצות וילדיהן ללא תמורה.

חינוך מונע נישואי תערובת

אנו ביד לאחים אמנם נחלצים לעזרה במצבים שכבר נקלעו לתוך הסיטואציה הקשה, אך כמובן שלפני יש צורך לעשות כל מאמץ ולפעול בכל דרך אפשרית כדי למנוע את המקרים הבאים של נישואי תערובת. הדבר הקריטי ביותר לתחום זה הוא החינוך מגיל צעיר לחשיבות השמירה על ההמשך הדורות של העם היהודי, משמעות היותו של עם ישראל העם הנבחר וגם בהיבט הנגטיבי, המציאות מלמדת שמי שביצעו צעד נורא שכזה מתחרטים עליו בהמשך הדרך ומגלים שכל מה שקרץ להם והיה נראה כנוצץ ומושך, מתגלה כפח יקוש וחיים של ייסורי מצפון, לגוף ולנפש.

שותפים ועוזרים

למעשה אין כיום כמעט מי שנחלץ להילחם במניעת נישואי תערובת בכל שלבי המאבק, גם המניעה מראש וגם בהתמודדות עם מצבים קשים וסיוע להיחלץ מהם, חוץ מיד לאחים שנמצא שם תמיד בחוד החנית של המאבק לשימור העם היהודי וסיוע בהצלת הנפשות. התרומה שלכם נותנת את הכח להמשיך בכל הכח. כל תרומה היא נפש אחת ועולם מלא.

שאלות נפוצות ותשובות

הדבר הקריטי ביותר לתחום נישואי תע\רובת הוא החינוך מגיל צעיר לחשיבות השמירה על ההמשך הדורות של העם היהודי.

המושג "נישואי תערובת" עלול להישמע תמים ולא מזעזע למי שלא מבין את האיום הנורא הטמון בו. נישואי תערובת בהם יהודי או יהודייה מתחתנים עם גוי הם השואה השקטה שמכלה כל שנה עוד ועוד חלקים יקרים מהעם היהודי. מדובר בהתבוללות וטמיעה של בנים לעם ישראל.

מה המקור לנישואי תערובת מהתורה

”הִשָּׁמֶר לְךָ, פֶּן-תִּכְרֹת בְּרִית לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה בָּא עָלֶיהָ: פֶּן-יִהְיֶה לְמוֹקֵשׁ בְּקִרְבֶּךָ. כִּי אֶת-מִזְבְּחֹתָם תִּתֹּצוּן וְאֶת-מַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּן; וְאֶת-אֲשֵׁרָיו, תִּכְרֹתוּן. כִּי לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה לְאֵל אַחֵר: כִּי ה' קַנָּא שְׁמוֹ, אֵל קַנָּא הוּא. פֶּן-תִּכְרֹת בְּרִית לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ; וְזָנוּ אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶם וְזָבְחוּ לֵאלֹהֵיהֶם, וְקָרָא לְךָ, וְאָכַלְתָּ מִזִּבְחוֹ. וְלָקַחְתָּ מִבְּנֹתָיו לְבָנֶיךָ; וְזָנוּ בְנֹתָיו אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶן, וְהִזְנוּ אֶת-בָּנֶיךָ אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶן.

מעוניינים בסגולה לפרנסה או לתת תרומה לנזקקים? פנו אלינו עכשיו!

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן