אכסניית הנוער אמרה לא למיסיון

12/01/2006

מיד כשנודע לארגון הפעילים יד לאחים כי הכת המיסיונרית 'עדי השם', מקיימת פעילות של קבע באכסניית הנוער על-שם רבין שליד קריית הממשלה בירושלים – פנו אנשי האגף למאבק במיסיון להנהלת המקום בדרישה נחרצת להפסיק את הפעילות ההרסנית במקום. אנשי יד לאחים הבהירו להם כי מדובר בכת שלנגד עיני אנשיה וראשיה ניצבת מטרה אחת: להמיר יהודים על דתם.  

בתגובה אמרה הנהלת האכסניה כי היא מנועה מלפעול נגד הכת ולבטל את חוזה השכירות שנחתם עמה, שכן אמנה בינלאומית שהיא חתומה עליה אוסרת עליה אפליה מטעמי דת. יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הנחה את הפעילים להבהיר להנהלת האכסניה כי אין מדובר באפליה של נוצרים תמימים אלא במיסיונרים שפלים שאינם מהססים לנקוט בכל דרך שעומדת בפניהם על מנת לבצע את זממם השפל ולהמיר יהודים על דתם.

במקביל, פנו פעילי יד לאחים אל 'שחף נכסים' המקיימים במקום קורסי נדל"ן לציבור החרדי ואל מנהלי 'תכנית אפיקים' המקיימים במקום שיעורי גמרא קבועים, בכדי שאלו יביעו אף הם את עמדתם המתנגדת נחרצות להמשך הפעילות המיסיונרית במקום.

השבוע, לאחר שהארגונים פנו אל הנהלת האכסניה הבהירה הנהלת האכסניה לראשי הכת כי מכאן ואילך לא יותר עוד המשך קיום השיעור במקום. בכך באה לקיצה פעילות מיסיונרית הרסנית שעלולה הייתה לחולל שמות בנפשותיהם של יהודים תמימים.

יו"ר יד לאחים הגיב על הדברים באומרו: "אם מישהו דימה בנפשו כי אמנה כלשהי מונעת פעילות נגד המיסיון – התברר כי למיסיון אין גושפנקה. ככל שנרבה בפעולות נחרצות כאלו, ידירו המיסיונרים את רגליהם מעוד ועוד מקומות".