באו לסכל פעילות מיסיונרית ונשלחו למעצר

את ההצלחה אותה רכשו במיומנות אנשי סניף ירושלים של האגף למאבק במיסיון בארגון הפעילים יד לאחים, הם ביקשו לשכפל גם ביום ראשון האחרון. לאחר סגירתם המוצלחת של שני מוקדי מיסיון בעיר בחודש האחרון, לנוכח שילוב מוצלח של פעילות מודיעינית ופעילות הסברה וסיכול – היו בטוחים פעילי יד לאחים כי המידע החדש שהגיע לידיהם על השקת מוקד מיסיונרי חדש בלב בניין מגורים בשכונת נווה יעקב בצפון מזרח העיר, יוביל במהירות ובבטחה לסגירתו המלאה.

לא לפני שרעננו את כללי הפעילות, הם פשטו בצורה מסודרת על הבניין, נחלקו לזוגות ועברו מבית לבית. בפיהם היה חומר מרשיע שהיה בגדר הפתעה גמורה לכלל השכנים: הדיירים החדשים ששכרו את הדירה בקומת הכניסה לבניין אינם אלא מיסיונרים ידועים לשמצה, המזוהים ביד לאחים, כאנשי הפלג הירושלמי של הכת עדי ה'. למי מהדיירים שהיה עוד ספק בדבר מהות כוונותיהם ומגמת פניהם של אנשי הכת, הושיטו פעילי יד לאחים חומר הסברה רהוט וברור הפורש את המסכת ההרסנית והמסוכנת שהם אחראים לה במסגרת פעילותם המפוקפקת כמרשיעי הברית.

אלא שהפעם לא יכלו המיסיונרים להשלים עם העובדה שבתוך שעות אחדות, בערב אחד, תיווצר קואליציה מקיר לקיר של תושבים שיביעו התנגדות להמשך אחיזתם בבניין וידרשו לסלקם לאלתר מהאזור. הללו מיהרו להגיע למקום כשפעילי יד לאחים מתעדים אותם, בהתאם לכללי הפעילות שהם מורגלים בהם למקרים אלו, במצלמות העומדות לרשותם. בשלב זה הזמינו המיסיונרים את המשטרה אשר מיהרה לשגר למקום מספר ניידות. השוטרים מיהרו להניח אזיקים על פעילי יד לאחים שנעצרו "בגין הטרדה ואיומים" ואף להחרים את ציוד הצילום.

טענותיהם של הפעילים כי לא ניתן לייחס להם כל עבירה על החוק נפלו תחילה על אוזניים ערלות. השוטרים גמרו אומר כי זכות הטיעון לכל אחד מהפעילים תינתן אך ורק בחדר החקירות בין כתלי בית המעצר. בינתיים הפעיל ארגון יד לאחים את המחלקה המשפטית על טובי עורכי הדין שהיא מונה אשר נכנסה לתמונה ושיגרה דרישה נחרצת לשחרר את הפעילים לאלתר.

לאחר שעתיים מורטות עצבים, שוחררו הפעילים וגם ציוד הצילום שלהם הוחזר לידיהם כשהוא שלם וללא כל פגע. עם שובם של הפעילים לבניין המגורים, קידמו את פניהם הדיירים שהודיעו נחרצות כי מנוי וגמור עמם שלא לאפשר את קיומו של המוקד המיסיונרי בבניין. למחרת עם בוקר כבר נצפו אנשי המיסיון מפנים בבושת פנים את הציוד הרב שהוכנס לדירה ימים אחדים קודם לכן.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אישר השבוע את פרטי המקרה ואמר כי "היה זה די אירוני לגלות את פעולתה המהירה של המשטרה שעה שמוגשת אליה תלונה טלפונית מצד המיסיונרים. אולם למיסיונרים הוכח גם הפעם כי 'כל כלי יוצר עליך לא יצלח' וכי לא ניתן יהיה לנצח את נחישות הפעילים, הנוקטים בכל הדרכים הלגיטימיות העומדות לרשותם על מנת למגר את תופעת המיסיון".