בדרך ל'חלאקה' ניצלה נפש נוספת מישראל

20/06/2007

לפני שבועות אחדים הבחינו אנשי המעקב של ארגון הפעילים יד לאחים, המתחקים דרך קבע אחר הפעילות המתבצעת במוקד כת עדי ה' בנתניה – בדמות חדשה הנמנית עם באי המקום. כל הסימנים העידו על כך שהמיסיונרים הצליחו לצוד ברשתם טרף חדש בדמות האישה שהחלה לפקוד את המקום בקביעות, כשהיא משתתפת בכל שיעורי ההטפה.

צוות הפעילות של מחלקת המעקב ביד לאחים הצליח בקלות יחסית להרכיב את הפרופיל של האישה. התברר כי היא עולת קווקז קשת-יום בשנות הארבעים לחייה אשר לנוכח מצבה הכלכלי הדחוק מצאה לה תקוות שווא בחיק המיסיון. המיסיונרים, כך נודע, הרעיפו עליה הבטחות של עתיד וורוד והיא נשבתה קסם.

ביום רביעי שעבר הצליחו הפעילות לקשור קשר עם האישה וקבעו עמה שיבואו לבקר בביתה ולשוחח עמה. עם בואם לביתה השכור באחת משכונותיה הדרומיות של נתניה, נחרדו לגלות עוני מחפיר. התברר כי בבית שוררת חרפת רעב ואת כל יהבם משליכים בני הבית על הקשר החדש שנרקם בין האם לבין הכת המיסיונרים. הפעילות נדהמו לגלות מפי העולה הקווקזית כי למחרת בשעות הבוקר היא אמורה לעבור הטבלה לנצרות. "הם הבטיחו לי עתיד חדש ברגע שאעשה זאת", סיפרה במבוכה.

פעילות יד לאחים מיהרו לטלפן לר' אברהם ביטקין, רכז הפעילות האזורי, אשר באותה שעה היה בדרכו למסיבת 'חלאקה' בסניף המקומי של יד לאחים, לרגל חניכתו בפיאות של בן להורים שהתקרבו לחיי תורה ומצוות מלאים תודות לפעילות קירוב מאומצת של יד לאחים. משהתוודע לחומרת תמונת המצב, החליט הרב ביטקין לפעול מיידית. הוא שינה אפוא את מסלול נסיעתו ומיהר להגיע אל בית האישה. עם הגיעו למקום, שכנע את האישה להצטרף אליו לאירוע מרגש. האישה הייתה נרגשת לנוכח מבול האירועים שנחת עליה אך לא סירבה באומרה כי אין לה כבר מה להפסיד.

עם הגיעה למקום, קידמה את פניה שמחה יהודית בטהרתה. היא נסחפה לאווירה השמחה וגילתה לראשונה את אורה של היהדות. במהלך השמחה הפגישו אותה הפעילות עם ניצולות שנגאלו מרדת שחת על-ידי יד לאחים לאחר שהות ממושכת בכתות המיסיון. הללו פרשו בפניה את מסכת הכזב המיסיונרית וסיפרו ברגש על האור כי טוב בתורה ומצוותיה.

בהוראת יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, שעודכן במהלך האירוע בהתפתחות החדשה שנולדה במהלכו, הופיעו לקראת סוף האירוע שני פעילים שבידיהם שלושה ארגזי מזון מלאי כל טוב וצרור בגדים לאישה העולה ובני ביתה. העולה המופתעת שבחלוף פחות מיממה אמורה הייתה להמיר את דתה, הייתה המומה ונרגשת. "מה הייתי עושה אלמלא באתן אליי הערב הזה", אמרה בדמעות לפעילות יד לאחים.

לקול צלילי השירה שחתמו את מסיבת החאלקה, עזבה האישה את המקום כשבינה לבין פעילות יד לאחים נקשר קשר שזה עתה החל. "כי לא ידח ממנו נידח", הגיב הגרש"ב ליפשיץ בהתרגשות בלתי מוסתרת בקבלו את הדיווח המלא עם תום הערב. בימים אלו עושה העולה את צעדיה הראשונים לחיי תורה ומצוות מלאים.