בטיול של עמותה הפועלת בבי"ס באישור משרד החינוך: ילדים יהודיים נלקחו למסגד, השתתפו בתיפלה והשתחוו אפיים ארצה כמנהג האסלם

21/03/2017
הילדים היהודים במסגד המקומי של ג'סר א-זרקה (צילום: מתוך אתר ערוץ 20)

יד לאחים פנה בתחילת השבוע לשר החינוך מר נפתלי בנט, בבקשה להפסיק לאלתר את ההתקשרות של משרד החינוך עם עמותת 'אפשר אחרת' שבמסגרת פעילותה ילדים מקיסריה חויבו להתפלל במסגד ולהשתחוות כמנהג האסלם.

המדובר בסיור שיצא מטעם העמותה שממומנת גם על ידי הקרן החדשה לישראל, ושנועדה לקדם "דו-קיום בין יהודים וערבים" – ובמסגרת זו פועלת לקרב בין ילדים יהודים וערבים. בטיול המדובר, השתתפו ילדים מבתי ספר בקיסריה, בסיור בג'סר א-זרקה הסמוכה, שכלל גם ביקור במסגד המקומי עם נערים מוסלמים בני גילם, כאשר עם כניסתם למסגד הם השתתפו בתיפלה והשתחוו אפיים ארצה כמנהג האסלם. לפי ערוץ 20 שחשף את הפרשה, כמה מההורים אף אמרו כי ילדיהם חויבו להשתתף בטקס.

מתחקיר הערוץ מתברר גם כי העמותה פועלת יד ביד עם משרד החינוך בבתי ספר לא מעטים מזה 18 שנה. כעת מתברר כי קירוב הלבבות "התמים" מסתיים בתיפלה משותפת במסגד.

ביד לאחים הזדעזעו כאמור, לראות את תמונת הילדים במסגד ופנו בבהילות לשר החינוך – יו"ר מפלגת 'הבית היהודי' מר נפתלי בנט. במכתבם, כותבים ראשי יד לאחים כי "ההתבוללות בישראל לבשה צורה חדשה. הכמיהה לרב-תרבותיות בישראל מעבירה אנשים על דעתם. הזהות היהודית, עמוד השדרה וערכי היסוד של העם היהודי נפגעים פעם אחר פעם, כאן בישראל, מתוך רצון לסובלנות כלפי הדתות האחרות. זה מתחיל בהצעת החוק ההזויה לקידום 'חג החגים' שיציין רב-תרבותיות, ממשיך בתפילה במסגד ואם לא נתעשת בזמן ייגמר חלילה בטבילה לנצרות. משרד החינוך חייב לנתק את הקשר עם העמותה ולאסור עליה פעילות בבתי הספר, כדי שדברים כאלה ודומיהם לא יישנו".