בלי בושה: המיסיונרים מנצלים את המצב הביטחוני כדי להטיף לנצרות

המצב הביטחוני הרעוע, החששות והדאגות מנוצלים עד תום על ידי גורמים מיסיונריים. עשרות טלפונים שהגיעו ליד לאחים בימים האחרונים מצביעים על פעילות רחבה באמצעות מיסיונרים שמסתובבים ברחבי הערים ומשדלים אנשים לדבר עמם על המצב, תוך הסבת הדיון לאמונה באותו האיש וחלוקת חומר מיסיונרי המתיימר כביכול להוכיח כי הליכה בדרכיו תביא שקט ובטחון.

באחת הפניות פנה ליד לאחים מ, תושב בת ים, שסיפר כי ראה במו עיניו זוג מיסיונריות שהתיישבו לצדה של אישה דתיה בטיילת של העיר ולאחר שדרשו בשלומה ושמעו כי היא חוששת בשל המצב הביטחוני, אמרו לה כי הכול מרומז בתנ"ך. משהתעניינה בטבעיות לראות במה דברים אמורים, הן שלפו מתיקן את "הברית החדשה" וביקשו ממנה ללמוד יחד כמה פרקים רלוונטיים מהספר.

"האישה לא הבינה שמדובר בברית החדשה ורצתה להתחיל ללמוד אתן" מספר מ'  "התערבתי מיד והבהרתי לאותה גברת שמדובר במיסיונרים נוצריים ששקר בפיהם וכי אין מדובר בתנ"ך אלא בברית החדשה. ביקשתי מהן בנעימות אך בתקיפות שיפסיקו לשקר ליהודים ולנצל את המצב להטפה מיסיונרית. הן נוכחו לדעת כי התרמית הנקלית שלהן נתגלתה ועזבו בבושת פנים את המקום".

כאמור, תלונות נוספות וזהות הגיעו בימים האחרונים ליד לאחים. בתגובה, הוחלט מיידית אל מתקפת מנע הסברתית שבמסגרתה יצאו פעילי הארגון לרחובות הערים כדי להזהיר את הציבור מהתרמית המיסיונרית.

ביד לאחים מבקשים מהציבור להיות ערניים למקרים כאלו וליידע מיידית את הארגון באמצעות מוקד החירום. במקביל שבו ראשי יד לאחים וקראו שוב לנציגות הדתית בכנסת לעשות הכל על מנת להעביר את חוק המיסיון שישים קץ להשתוללות המיסיונרית חסרת הרסן בארץ הקודש.