במאבק בין מרכזי השחמט הובס ונסגר מועדון השחמט המיסיונרי

שנים לאחר פתיחת המרכז המיסיונרי בלב השוק העירוני בערד במסווה של מועדון שחמט, נאלצו המיסיונרים להתקפל ולסגור את מועדון השחמט שהקימו בעיר, לאחר מאבק עיקש וחסר פשרות מצד קשת רחבה של תושבי ערד וארגון יד לאחים.

בעשור האחרון ידעה ערד מאבקים קשים בין המוני תושבי העיר ואנשי יד לאחים לבין המיסיונרים שהתעקשו לסמן את ערד כנקודת יעד מועדפת עליהם לנוכח ריבוי עולי חבר העמים שהעיר משופעת בהם.  בשנים האחרונות הקימו המסיונרים בשוק העירוני ההומה אדם, מועדון שחמט פעיל שאגב אפשרות המשחק בו, חינם אין כסף, הוענקו למבקרים בו חומרי הסתה מיסיונריים. תחילה הציבו אנשי יד לאחים משמרות הסברה מול המוקד המיסיונרי. בהמשך הקים יד לאחים באותו אזור  – בשוק העירוני – מועדון שחמט חדיש ומשוכלל יותר. במועדון של יד לאחים, יכולים אוהבי משחק השחמט למצוא את הציוד הטוב ביותר של משחקי השחמט. לצד זאת, זוכים יושבי המועדון לקבל מנות של יהדות. כשמפעילי המועדון מזכים גם את הבאים בשעריו במצה שמורה בפסח, בארבעת המינים בסוכות, בהדלקת נרות חנוכה ועוד רבות. ואכן, השקעת צוות יד לאחים במקום נשאה פרי ותוך זמן קצר רוקן את המועדון המיסיונרי מיושביו.

למרות זאת, התעקשו המיסיונרים להפעיל את המקום והמשיכו במאמצים רבים למשוך אליו תושבים, עולים וותיקים, אולם מאמציהם לא נשאו פרי וכאמור, לאחרונה נאלצו הללו לארוז את חפציהם ולסגור את המועדון המיסיונרי.

למרות הפסדם הצורב, ניסו המיסיונרים לחדש את פעילות המועדון בעיר. הם יצרו קשר עם בעלת נכס השוכן במקום באזור מרכזי אחר וביקשו לשכור ממנה את המבנה כדי להקים בו מחדש מועדון מיסיונרי. השוכר המיסיונרי הגיע לפגישה תוך שהוא מציג את עצמו כאדם דתי שמקפיד להתפלל שלוש תפילות מידי יום, אולם בעלת המבנה שחשדה בשוכר ובאדיבותו שבמסגרתה היה מוכן להשקיע סכום גבוה מהרגיל פנתה לארגון יד לאחים. אנשי הארגון ביררו את הנושא וגילו שמדובר במיסיונר בכיר ממרכז הארץ ובכך נמנעה בחסדי שמיים הקמת מועדון מסיונרי חילופי בערד.

חזית המועדון השחמט המיסיונרי שהובס ונסגר- בשוק העירוני בערד