במסגרת הפעילות הנמרצת למניעת התבוללות יד לאחים הפיק מגזין חדש: "מתחתנים בעם"

נתונים המדברים בעד עצמם לצד הסברה מאירת עיניים. שער המגזין החדש

ארגון יד לאחים העומד בחזית המאבק וההצלה מול תופעת הטמיעה וההתבוללות, מגביר בימים אלו את פעילות המניעה וההסברה בקרב קהלים פוטנציאלים, ובמסגרת זו הוציא לאור מגזין מושקע ומרהיב המיועד ליהודים שנמצאים בקשר או נקלעו כבר לנישואי התבוללות.

המגזין החדש העונה לשם 'מתחתנים בעם' מציין כי המגזין מעניק "מבט פנימי אל הנישואים בתוך עמנו". במגזין, שהופק על ידי המחלקה למניעת התבוללות של יד לאחים, מופיעים כתבות ומדורים רבים ומגוונים. בין היתר ניתן למצוא בו, סיפורים אישיים של צעירים יהודיים שעמדו על סף נישואין עם נכריות וברגע האחרון הבינו את הטעות הגורלית וכן שיחה מאלפת עם פסיכולוגים המסבירים את הקשיים הנפשיים העוברים על ילדים לנישואין מעורבים, לנוכח הניגודיות הקוטבית של הוריהם שמלווה את חייהם על כל צעד ושעל. בראיון מדגישים הפסיכולוגים כי קשיים אלו הם גם נחלתם של בני זוג חילוניים בשל התרבויות השונות.

ב'מתחתנים בעם' מופיע גם מדור מיוחד השואל את הקורא "נישואין בין יהודיים – גזענות"? ובו מוסבר בהרחבה מדוע בשמירה על נישואין בתוך העם היהודי אין כל גזענות. לצדו מופיע מאמר פרי עטו של המרצה הנודע הרב יחזקאל סופר, המציג את הייחודיות והמעלה המאפיינים את הנשמה היהודית וכיצד היא שווה בין כל היהודים.

במגזין מופיעים גם נתונים ממחקרים הקובעים כי 75 אחוזים מנישואי ההתבוללות מתפרקים בסופו של דבר ואת הקושי והסבל העוברים על מי שנישאו בנישואי תערובת, למרות האופוריה שנראית בתחילה.

לצד אלו, מופיעים מדורים רבים נוספים, ובין היתר מוזמנים הקוראים "לבחון את עצמם" האם יש סכנה שיפלו בנישואי תערובת, באמצעות שאלון מיוחד.

בגב המגזין, לוכדת את עין הקורא מודעה שבראשה מתנוססת הכותרת: "נראה לך שהילדים ידעו מה זו חנוכיה? סיפורי סבתא!" – הפונה אל עומדים בפני נישואים מעורבים החושבים כי ילדיהם ימשיכו לגדול כיהודים. המודעה מכילה את נתוני משרד הפנים משנת 2008 ולפיהם אחד מכל 20 צעירים יהודיים בישראל מתבולל. מדובר במספר הנמצא במגמת עלייה.

בסיום המגזין נקראים הצעירים הנמצאים לקראת או תוך כדי נישואין מעורבים, ליצור קשר עם יד לאחים.

הדים רבים החלו כבר להגיע ליד לאחים, מאנשים שקיבלו את המגזין החדש לידיהם ובעקבות זאת יצרו קשר ומעוניינים להיפגש לשיחה עם עובדי המחלקה להצלה מהתבוללות כדי להתייעץ על המשכם ועתידם של קשרים אלו.

לצפיה המגזין לחצו כאן