בעקבות פעילות נמרצת של יד לאחים: מפגן קידוש השם הביא לביטול אירוע שמד מיסיונרי בראשון לציון

אלפי תושבי ראשון לציון מכל המגזרים השתתפו בתפילת שחרית ומוסף במעמד שראשון לציון לא זוכרת כמותו, עצרת התפילה נערכה כמפגן מחאה של אחדות מרהיבה כנגד המיסיון שבחר לערוך בעיר אירוע שמד המוני. מנינים של קריאת התורה, שירה בצוותא של ההמונים של וטהר ליבנו ובאו כולם בברית יחד. עוד ביום שישי יד לאחים הוציא לכל רחבי ראשון לציון רכבים עם רמקולים שמהם בקעו כרוזים שקראו לציבור הרחב כולו להשתתף בעצרת התפילה הענקית ולהביע מחאה נמרצת נגד המיסיון. ההתייצבות הקולקטיבית של כל החוגים בעיר נגד האירוע המיסיונרי, הביאה את העיריה והעומד בראשה ראש העיר מר דב צור להתנגדות נחרצת, לתת לעמותה המיסיונרית לקיים את אירוע ההטפה בלבו של המתחם העירוני, אולם, בית המשפט חייב וקנס את העירייה להעניק את המקום בחינם לפעילות מיסיונרית של הכת. בליל שבת פקדו את בתי הכנסת בעיר פעילי יד לאחים, בראשות הרב חנוך גכטמן מנהל האגף להצלה ממיסיון, הרב בנימין וולקן – רכז השטח של הארגון שהשקיע מאמצים אדירים להצלחת העצרת התפילה, והרב ישראל רייזנר אשר נשאו דרשות והלהיבו את הציבור להגיע לעצרת.

 עם בוקר יום השבת נצפה במתחם הסמוך לאולם העירוני בו היה אמור להיערך כנס השמד, מחזה מרגש ומרטיט כל לב. עשרות רבות של קהילות בראשות רב העיר הגר"ד וולפא שליט"א, הרה"ג רבי יצחק פישר שליט"א, הרב בן ציון חכמוב הרה"ג שמואל טולדינו רבה של קהילת חב"ד בראשון לציון הרה"ג רבי מרדכי צבי דובראווסקי הרב יואל רוזן שליט"א, ועוד, זאת במקביל לעזרה אשר הושיטה המועצה הדתית והעומד בראשה מר דוד שילה, אשר תרמה להצלחת העצרת התפילה  והמחאה.

 לצד אלפי שומרי התורה והמצוות נצפו בקהל מאות יהודים חילוניים שבאו למקום והביעו הזדהות מובהקת עם המאבק בהביעם שאט נפש מהמיסיונרים ומעשיהם הנפשעים. חברי המועצה החילוניים שהשתתפו במעמד הכביר אמרו בהתרגשות כי מימיהם לא צפו במעמד כה נרגש. ביד לאחים ציינו אמש כי לאור ההתעוררות הגדולה בציבור הרחב כולו, הגיעו מאות מכל רחבי הארץ לשבות אצל בני משפחותיהם בראשון לציון כדי ליטול חלק בתפילה ההמונית. בארגון גם מציינים לשבח את עסקני יהדות התורה וש"ס בעיר וחבר המועצה מאיר עקיבא שהתייצבו לימין הארגון וגייסו אנשים רבים.   לנוכח ההמונים הרבים שעמדו במקום תוך כדי קידוש שם שמים,  החליטה המשטרה על ביטול האירוע למורת נפשם הבולטת של המיסיונרים.

מיד לאחים נמסר כי פעילי האגף להצלה ממיסיון יצרו קשר תוך כדי האירוע עם שתי יהודיות ניצולות שואה שהעובדות הזרות שלהן הובילו אותן להיות מוטבלות לנצרות במקום, ולאחר שהוסברה להן חומרת העניין הן החליטו לבטל את השתתפותן בכנס ומיידית הוחל בסדרת פגישות במטרה להחזירן לכור מחצבתם.