בשכונה החדשה בבית שמש חגגו את הכנסת ס"ת של הזוכים בהגרלת יד לאחים

24/08/2023
: הזוכה ר' אבי פקטור עם ר' חיים אייזנברג, ור' יואב רובינזון פעילי יד לאחים

עשרות מתושבי רמה ד' בבית שמש חגגו השבוע עם משפחת פקטור את הכנסתו של ספר תורה מהודר ומפואר בו זכו בהגרלת יד לאחים המסורתית, שנערכה בערב חג השבועות השתא בין כלל השותפים למצוות פדיון שבויים.

בהמלצת ידידים ורבנים החליטה משפחת פקטור המתגוררת ברמה א' להכניס את ס"ת החדש לבית הכנסת 'אוהל תורה' בשכונת רמה ד' הנמצאת בקצה השני של העיר. ביד לאחים העלו על נס את החלטתם לתרום את הספר לבית כנסת חדש הנחנך בדיוק בימים אלו, לקראת הימים הנוראים, למרות שבשל כך לא יעלה בידם להשתמש בו באופן אישי.

בכתיבת האותיות בבית המשפחה כובדו האדמו"ר מסידילקוב שליט"א והמקובל רבי שלמה בוסו שליט"א – נכדו של סידנא בבא-סאלי זיע"א. תושבי השכונה וידידים נהרו אל הבית והשתתפו גם הם בכתיבת האותיות, כאשר מי שבלטו בנוכחותם הם בני המשפחה שהגיעו מחו"ל כדי להשתתף בחתונת בתם של הזוכים שנערכה בשעה טובה יומיים לפני כן.

לאחר מסירת הספר לידי אב המשפחה ר' אבי פקטור מידי נציג יד לאחים הרב חיים אייזנברג, יצאו המשתתפים לתהלוכה קצרה ברמה א' ומשם המשיכו לתהלוכה מרכזית וארוכה יותר שנערכה ברמה ד' בה שוכן כאמור בית הכנסת אליו הוכנס ספר התורה. תושבי האזור הגיעו להשתתף בתהלוכה וכמה מהם ציינו כי מכיוון שמדובר בשכונה חדשה הרי שזו הכנסת ס"ת הראשונה באזור.
גם בתהלוכה זו, כבתהלוכות הקודמות של זוכי יד לאחים, חילקו פעילי הארגון לפידים לילדים ורכב מפואר נסע בראש התהלוכה עם ליווי מוסיקלי.

רבים מתושבי השכונה גדשו את בית הכנסת החדש, כשהם רוקדים במשך שעה ארוכה בליווי תזמורת. לאחר הכנסת ספר התורה להיכל, אמירת הפסוקים ותפילת ערבית, נערכה סעודת המצווה בשילוב סעודת שבע ברכות לבת המשפחה.

הרב יואב זאב רובינסון, נציג יד לאחים נשא דברים בשפה האנגלית ובדבריו עמד על כך שספר התורה שהוכנס לבית הכנסת החדש יהיה זכות גדולה לבני המשפחה לקראת הימים הנוראים, כשבו בזמן יעזור הספר לתושבי האזור לחגוג את החגים כדבעי.

אב המשפחה ר' אבי פקטור הודה ליד לאחים על כך שעמדו בהבטחתם ומלבד ספר התורה המהודר והמפואר קיבלה המשפחה כתר יפיפה, מעיל לתפארת וכן את המודעות המזמינות לתהלוכה, התהלוכה עצמה, רכב מיוחד שילווה את התהלוכה וכמובן את סעודת המצווה שנערכה ביד רחבה.

"עלינו מארה"ב לפני כמה שנים, אבל כבר שם שמענו על פעילות יד לאחים להצלת נפשות ותרמנו לה בחפץ לב. אנו שמחים ומאושרים הן על תמיכתנו בפעילות החשובה והן על הגשמת החלום שלנו לזכות בספר תורה משלנו" סיכם הר' פקטור.

 

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל