גם אחרי שהחלטתי לנתק עמם כל קשר, המיסיונרים המשיכו לרדוף אחריי

"מיד לאחר הפגישה הראשונה שלנו עם אנשי יד לאחים, ידענו שכל מה שהכרנו עד כה ומה ששמענו מהמיסיונרים היה תרמית אחת גדולה. הפגישה נמשכה שעות ארוכות ובמהלכה חשפו בפנינו, הרב בנימין קלוגר והרב אברהם ביטקין, אנשי 'יד לאחים' את האמת של התורה מול השקר שהציגו בפנינו כל העת האנשים שקוראים לעצמם 'היהודים המשיחיים'. קלטנו שאין יהודים כאלה וכי אלה שאנו מצויים בקשר כה עמוק איתם הם יהודים שהמירו את דתם, התנצרו", כך מספר א', אב למשפחה מסורתית מהיישוב הצפוני מעלות שנקלע יחד עם משפחתו לקשר ארוך וממושך עם קהילה מיסיונרית-משיחית.

הקשר עם 'יד לאחים' הביא למפנה בחיי משפחתו. אנשי 'יד לאחים' קישרו אותם עם הארגון הפועל ביישובם 'תפארת מעלות' אשר בדיוק באותם ימים קיים באזור סמינריון בן כמה ימים. ההורים נרשמו לסמינר ובשובם ממנו הם גמרו אומר לנתק כל מגע עם המיסיונרים. "הבעיה הייתה שאנו מצידנו לא רצינו כל קשר נוסף עם המיסיונרים, ידענו כבר שפגיעתם רעה ועשינו כל מאמץ להתחזק בתורה ובשמירת מצוות, אולם הם לא הסכימו לוותר בקלות שכזאת על משפחה שלמה שנפלה כפרי בשל לידיהם", מספר א'.

"הם הטרידו אותנו והמשיכו לפקוד את ביתנו פעם אחר פעם. אפילו שנודע להם שאנחנו התחלנו לשמור שבת כסדרה ולערוך קידוש וסעודת שבת כדת וכדין, הם לא חדלו מביקוריהם המנומסים והפגינו דאגה ומסירות לשלומנו. היינו נבוכים מאוד ולא ידענו מה עלינו לעשות. פנינו שוב אל הרב בנימין קלוגר, האיש של יד לאחים שהיה אחראי מטעם הארגון על הקשר עמנו. הרב קלוגר נקט בדרך מקורית מאוד. הוא העביר לנו ערמת דפים עם שורה של שאלות קשות לראש הקהילה המיסיונרית-המשיחית שיצאנו משורותיה. הגשנו את השאלות הללו לראש הקהילה והפצרנו בו שברגע שיהיו בידיו התשובות המלאות, ייצור עמנו קשר".

"אני מוכרח לומר שעד עצם היום הזה, למרות כל השבועות שחלפו, איש מהקהילה לא יצר עמנו כל קשר. גם התשובות לשאלות שערערו את כל יסודות האמונה המפוקפקים שלהם הטיפו אנשי הקהילה המיסיונרית, לא הוגשו אלינו. האמת ניצחה".

כיום, א' ואשתו, הופכים בהדרגה למשפחה שומרת מצוות. האם כבר מכסה את ראשה כדת וכדין, שני הילדים לומדים בבית-ספר דתי באזור, ובנם הגדול שעד עכשיו היה עדיין כבול אל הכת ואנשיה לנוכח החברים שהכיר בה, ניתק אף הוא קשר עמם.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל