גם השנה: יד לאחים בקמפיין מיוחד עם מסר לתיירים

הקמפיין שבו דבק הרה"ג רבי שלום דובער ליפשיץ זצ"ל יצא אל הפועל גם השנה לקראת חג הסוכות * כרזות מיוחדות הופצו בחוצות הערים עם פנייה בשפה האנגלית אל התיירים בישראל: "כן לתיירים, לא למיסיונרים"

בימים האחרונים הופצו בחוצות הערים בכל רחבי הארץ, כרזות ענק באנגלית הפונות אל התיירים המבקרים בישראל. הכרזות מהוות את המשכיותו המובהקת של הקמפיין עליו נוהג היה להכריז מדי שנה, לקראת חג הסוכות יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דובער ליפשיץ זצ"ל – מתוך מגמה ברורה להזהיר את המיסיונרים, לבל ינסו לנעוץ את טלפיהם בארץ. העיתוי נבחר דווקא בימים אלו שבהם מוצפת הארץ בתיירים להמוניהם.

בכרזה הפונה אל התייר בשפה האנגלית נאמר: "אנו, היהודים בישראל, מקדמים בברכה את התיירות בארצנו. אנו מסבירים פנים לתיירים, ומעריכים מאוד את עצם בואם לכאן, דווקא בימים אלו. אולם איננו יכולים לעבור בשתיקה לנוכח תופעת בואם של תיירים לארץ שכל מטרתם היא ביצוע פעילות מיסיונרית, תוך כדי ניצול מצוקתם של יהודים תמימים, שאינם יודעים להבחין בין אנשים שרוצים להיטיב עמם לבין מתחזים שרוצים לצוד את נפשם ולהמיר את דתם, במסווה של עזרה, אכפתיות ודאגה.

"היהודים בישראל", אומרת הכרזה של יד לאחים, "רואים במיסיונרים ממשיכי דרכם של אנשי האינקווזיציה שאינם בוחלים בשום אמצעי כדי להשיג את מטרתם המפוקפקת. היהודים בישראל רואים במיסיונרים אויבי העם היהודי, שמאחורי כל תרומותיהם מסתתרת מטרה אפלה להכחיד כל זכר מעם ישראל. היהודים בישראל רואים במיסיונרים אורחים לא רצויים אשר על כל אחד לנקוט כל דרך חוקית לעצור את פעילותם.

"אנו פונים אפוא אליך, תייר נכבד: ארצנו פתוחה בפניך. אל תנצל את הכנסת האורחים הלבבית שלנו לפעילות הרסנית ומפוקפקת של ציד נפשות. היהודים בישראל אומרים: כן לתיירים, לא למיסיונרים".

הכרזות מלוות בתמרור 'אין כניסה' שמבליט את קיומן וממקד אליהן תשומת לב רבה.

ביד לאחים הבהירו השבוע כי הפעילות עליה ניצח משך יותר משישים שנה רצופות, הגרש"ב ליפשיץ זצ"ל תימשך במלוא העוז וכי כל דרך לגיטימית תינקט כדי להבהיר למיסיונרים שנוכחותם אינה רצויה.

כרזת האזהרה שהופצה ברחבי הארץ