דריכות לקראת הגרלת ספר התורה השנתית של יד לאחים המקיימת השנה בפעם העשירית

17/03/2020
הרב צירקוס רוקד מתחת לחופה (קרדיט: יעקב לדרמן)

הזוכה בהגרלת יד לאחים אשתקד הכניס את ספר התורה במעמד מרגש

מאות מתושבי קרית מלאכי השתתפו בהכנסת ספר תורה שערכה משפחת צירקוס לע"נ הוריהם. בין המשתתפים בלטו המרא דאתרא של קהילת חב"ד בעיר הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי שליט"א וראש עיריית קריית מלאכי מר ללו זוהר. ספר התורה שהוכנס ע"י משפחת צירקוס ניתן לה על ידי ארגון יד לאחים, לאחר שזכתה בהגרלה הקודמת שערך הארגון בערב חג השבועות אשתקד לכל התורמים למצוות פדיון שבויים על ספר תורה מהודר ומפואר.

לפני יציאת תהלוכת ספר התורה לבית הכנסת המרכזי ב'נחלת הר חב"ד', נערכה כתיבת האותיות בבית המשפחה וכובדו בה בין היתר הרה"ג פנחס בסר שליט"א – מרצה בכיר ביד לאחים, וכן אנשי הארגון שהיו אחראים על הפרטים הרבים הקשורים בהכנסת ספר התורה: הרב חיים אייזנברג, הרב משה כהן, הרב חיים קאהן.

בסיום הריקודים, לפני הכנסת ספר התורה החדש להיכל בית הכנסת, בירך הזוכה הרב יעקב צירקוס "שהחיינו" בשם ובמלכות, בהתרגשות רבה. לאחר מכן נשא דברים בנו, הרב יוסף צבי צירקוס, משפיע בישיבת 'תורת אמת' בירושלים. בדבריו אמר הרב צירקוס: "בשם המשפחה אני רוצה להודות ליד לאחים, שבזכותם יש לנו את החגיגה הלילה. יש להם הרבה זכויות בדברים הנפלאים שהם עושים. קיבלנו מהם הכול באופן הכי טוב והכי ישר לפי מה שהובטח לנו: ספר תורה מהודר ומפואר, מודעות רחוב בכל רחבי העיר, מימון התהלוכה וכל הכרוך בה, וכמובן ההחלטה לאיזה בית כנסת להכניס את ספר התורה ולזכות או לעילוי נשמת מי שחפצנו.

השם יעזור שמהשמחה הזו נמשיך שמחה לכל השנה כולה, עד לשמחה של הגאולה האמתית והשלימה, עדי נצא לקבלת פניו של מלך המשיח עם ספר התורה שלנו".

ביד לאחים אומרים: "תורה מחזרת אחר אכסניה שלה. אנו שמחים על כך שהרב צירקוס שידוע בקרית מלאכי בחסידותו – הן בלימוד והן במעשה, זכה בספר התורה בהגרלה הקודמת. בימים אלו אנו שוקדים על הכנת ההגרלה הבאה על ספר התורה שתערך אי"ה בערב שבועות ד' סיון תש"פ, ואנו תפילה כי זכות ספר התורה הזה "תורה מגנא ומצלא" יחד עם מצוות פדיון שבויים יעמדו לעם ישראל להינצל מווירוס הקורונה ומכל פגע רע".

הרב צירקוס בכתיבת אות (קרדיט: יעקב לדרמן)

הרב בסר מ'יד לאחים' רוקד (קרדיט: יעקב לדרמן)

הרב צירקוס רוקד מתחת לחופה (קרדיט: יעקב לדרמן)