דריכות לקראת עצרת חירום בצפון בקריאה: לא למיסיון

29/05/2012

 

עמכם גיבורי החיל. כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ

מחזק ומעודד את ראשי יד לאחים בשיחה מיוחדת במעונו

(צילום אהרן ברוך ליבוביץ)

משלחת מיוחדת של ראשי ארגון הפעילים יד לאחים התקבלה בימים אלו במעונו של כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ. השיחה הממושכת התקיימה לנוכח התחדשות הקמפיין המיסיונרי בעיר חיפה ובכל רחבי הצפון. ראשי יד לאחים הציגו בפני האדמו"ר את המעשים שנקטו עד כה המיסיונרים ובמקביל את הצעדים שנקטו עד כה אנשי יד לאחים לבלימתם. האדמו"ר הביע דאגה חמורה לנוכח שאט הנפש שבו פועלים המיסיונרים באין מפריע.

עם תום הישיבה בבית האדמו"ר חיזק האדמו"ר את ידי ראשי הארגון במילים חמות ונלהבות והעניק את ברכתו הקדושה לקראת העצרת הגדולה שתיערך בקרוב בחיפה, בראשות רבני הצפון. בעצרת עתידה להתכנס היהדות החרדית לחוגיה, שבטיה ועדותיה ובמרכזה ייאמר למשחית הרף והציבור כולו ייקרא להתגייס למערכה, תוך כדי הנחיה והענקת כלים ברורים למאבק.

במקביל, קיימו ראשי יד לאחים שורה ארוכה של פגישות עם רבנים, אדמורי"ם ואישי ציבור באזור חיפה והצפון, כאשר במהלכן של הפגישות קיבלו הרבנים דיווח מעודכן על מסע השמד המיסיונרי המתחולל כעת באזור הצפון. הרבנים הנחו את ראשי יד לאחים בנקיטת צעדים שונים המתחייבים מעוצמתו המסוכנת של מסע השמד המיסיונרי, גדולי התורה ואישי הציבור הבטיחו את השתתפותם במפגן המחאה ההמוני האמור להתקיים בקרוב בחיפה.

ראשי יד לאחים מדגישים כי במסגרת הקמפיין ההרסני של המיסיון, הנמצא כעת בעיצומו, מפיצים המיסיונרים חומר תעמולה למכביר לעוברים ושבים, כשהם עצמם ניצבים במוקדים הומי אדם, פורשים שלטים מנקרי עיניים ועושים ככל העולה על רוחם על מנת להוליך שולל יהודים תמימים ולהעבירם על דתם רח"ל. מלבד זאת, הציפו המיסיונרים את ערי הצפון בשלטים מתריסים ומיתממים הקוראים להמון העם ללכת בעקבות אותו האיש וללכת בדרכיו רח"ל.

על היקף הפריסה המיסיונרית בכל רחבי הצפון מעידה, בין היתר, העובדה שמדי יום ביומו מתקבלות במוקד הטלפוני של יד לאחים, עשרות פניות חדשות של יהודים מכל חוגי הקשת. בפיהם של יהודים אלו עדויות קשות על משמרות מיסיונריות בצמתים מרכזיים כאלו ואחרים, תוך הנפת שלטים וחלוקת חומר הסברה מפוקפק.

עד כה נחל מאבק הבלימה של יד לאחים כמה הצלחות מוכחות, שהמכנה המשותף שלהן הוא השמטת הקרקע מתחת לרגלי התשתית הפומבית ביותר של הקמפיין המיסיונרי. במסגרת זאת, נענו ראשי הערים חיפה, כרמיאל ורמת ישי לפניית יד לאחים והורו לאלתר על הסרת שלטי החוצות המיסיונריים. בדרך זו בדיוק נקטה גם חברת האוטובוסים 'קווים' שעובר לפניית יד לאחים על הפרסום המתריס והפוגעני, הודיעה על הסרת השילוט מכל הקווים.

מיד לאחים נמסר השבוע כי בקרוב יתפרסמו כל הפרטים של העצרת המתוכננת בצפון, לרבות שמות גדולי התורה והרבנים שיפארו אותה בנוכחותם. ביד לאחים שבו וקראו לאנשי הצפון שלא להשיב ולא לשוחח עם המיסיונרים המבקשים לקשור עמם לשיחה כלשהי ולהשליך לאשפה לאלתר כל דבר דפוס שהללו מבקשים להציע לעוברים ולשבים. "ננקוט בכל הכלים הלגיטימיים העומדים לרשותנו על מנת למוטט כליל את הקמפיין המרושע", אמרו ביד לאחים.