דרישה נחרצת לחוקק חוק המיסיון

לנוכח פסק בית משפט השלום בחיפה שאסר על מרכז הקונגרסים לבלום את שערי המקום בפני המיסיונרים – הולכת וגוברת הדרישה הנחרצת לחוקק את חוק המיסיון שישים קץ לפעילות המיסיונרית בארץ.

כזכור, לנוכח התפתחות זו, קרא מרן הגר"ש וואזנר שליט"א, ימים אחדים לפני תענית אסתר להקדיש תפילה מיוחדת ביום זה לנוכח התגברות פעולות המיסיון והגושפנקא המקוממת שניתנה לפעילותם הפומבית באמצעות פסק הדין האמור. ברחבי העולם כולו ניתן הד רחב לקריאת קודש זו והדבר מצא את ביטויו בתפילות שהתקיימו בריכוזים יהודיים שונים בעולם להעברת רוע הגזירה.

בהוראת יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, נשלח מכתב מיוחד לכל נציגי הכנסת החרדים בו הם נקראים לנקוט בכל הפעולות הפרלמנטריות העומדות לרשותם על מנת להביא לכך שהכנסת תעביר את חוק המיסיון שישים קץ לפעילות המיסיונרית באשר היא.

יו"ר יד לאחים, הגרש"ב ליפשיץ, הבהיר כי הצעת החוק שנוסחה על-ידי טובי המשפטנים היא ברורה ואוסרת כל פעילות של הטפה. "יהודי לא יוכל לשכנע את מי שאינו יהודי לחבור לעם היהודי, ולהבדיל, שום גוי לא יוכל לנקוט בכל פעולה או שידול להמרת דת".

בימים אלו מציפים את משרדי יד לאחים פניות רבות מצד רבני קהילות יהודיות בכל רחבי העולם, שהמכנה המשותף להן הוא תימהון וזעזוע לנוכח הגושפנקא הרשמית שמעניקה מדינת ישראל לציידי הנפשות ומרשיעי הברית. "אנו עצמנו מתמודדים עם מעשיהם המקוממים והנפשעים של המיסיונרים. והנה, לנגד עינינו הקרועות מתדהמה, קיבלו הללו רוח גבית מבית המשפט בישראל", נאמר באחד המכתבים.

עדכון:

בעת כתיבת השורות נודע כי על שולחן הכנסת מונחות 2 הצעות חוק זהות נגד המיסיון, אחת של ח"כ הרב מאיר פרוש מיהדות התורה והשניה של ח"כ הרב יעקב מרגי וששה חכי"ם נוספים מסיעת ש"ס לפיהן כל המשדל להמרת דת והמטיף לכך עונשו יהיה שנת מאסר.

מסיעת ש"ס נמסר, כי הצעת החוק הוגשה בעקבות הוראה ישירה מביתו של נשיא מועצת החכמים מרן הגר"ע יוסף שליט"א לחברי הסיעה בכנסת. (פרסום הדברים בתקשורת)