הדוורים פנו ליד לאחים: איננו רוצים לחלק חומר מיסיונרי

לארגון הפעילים יד לאחים פנו בימים האחרונים דוורים רבים שומרי מסורת תושבי העיר אשקלון לנוכח מצוקה שאליה נקלעו: המיסיונרים, באמצעות הכת הנודעת לשמצה בשם 'הקהילה הבפטיסטית', משגרים בדיוור ישיר עלונים בעלי תוכן מיסיונרי מובהק בעברית וברוסית. הדוורים שנחשפו לחומר המיסיונרי הודיעו כי אינם מעוניינים לחלק את החומר, בהיותו פוגע באמונתם וברגשותיהם, אולם הנהלת דואר ישראל מחייבת אותם לעשות זאת.

ביד לאחים מיהרו לטפל במקרה בכמה מישורים. פנייה אל הנהלת דואר ישראל שתורה רשמית על אי הפצת החומר לא נענתה עד כה. עו"ד משה מורגנשטרן, המלווה משפטית את פעילות יד לאחים, ציין כי הפצת העלונים כמות שהם באמצעות הדואר גובלת בעבירה על החוק האוסר פנייה ישירה להמרת דת בקרב קטינים. עו"ד מורגנשטרן מציין כי מפניות רבות שהגיעו ליד לאחים עולה כי החומר נחשף תחילה לעיני הילדים שהוציאו אותם מתיבות הדואר.

במקביל, לנוכח סירוב הנהלת דואר ישראל להיענות לפניות ובעקבות העובדה שהחומר ההרסני ממשיך להיות מופץ, פותח יד לאחים במתקפת נגד הסברתית שבמרכזה מנשרי הסברה שמופצים לכל 35 אלף בתי העיר אשקלון. המנשרים מזהירים את התושבים מפני החומר המסיונרי המסוכן שנשלח לבתיהם, קוראים להם להוציאו מהבית ובד בבד מציעים ליצור קשר עם יד לאחים על כל שאלה או תהייה.

מדואר ישראל נמסר לרשת ב' של 'קול ישראל' בתגובה לדברים כי "העניין בבדיקה".

מיד לאחים נמסר כי "מצד אחד, מרחיב את הלב לראות כמה לב ישראל ער. הדבר בא לידי ביטוי הן בפנייתם היזומה של הדוורים והן בגל הפניות שהציף את משרדינו מתושבי אשקלון שנחרדו לראות את החומר המיסיונרי ומיהרו להתקשר ולהביע את כאבם וזעקתם. מנגד, כואב לגלות שוב ושוב כי הרשויות בישראל ממשיכות להעלים עין לנוכח ההשתוללות המיסיונרית שאינה יודעת מנוח".

זהירות, חומר מיסיונרי.המנשרים שמפיץ יד לאחים בכל 35 אלף בתי העיר אשקלון